Бранимир Ботев е назначен за зам.-министър на икономиката и енергетиката с ресор туризъм със заповед на премиера Пламен Орешарски, съобщиха от правителствената пресслужба.
През настоящата година Ботев е бил член на Консултативния Бизнес научен Съвет при министъра на земеделието и храните. През 2012г. е бил член на УС „Деловая Россия“, а през 2008г. – на УС на Националния борд по туризъм.
През 2007г. е бил член на УС на Европейската конфедерация на производителите на алкохолни напитки (CEPS)-Брюксел. През 2006г. Ботев е бил председател на УС на Асоциацията на производителите, вносителите и търговците на спиртни напитки в България. В периода 2002г. – 2004г. е председател на Надзорния съвет на Винарска изба „Розова долина“ АД, гр. Карлово. Съосновател и съпрезидент е на Българо-Белгийската Асоциация „Best2Be“.
От 1999г. до 2000г. е член на Управителния и Научния Съвет на Европейския институт по публична администрация, а преди това е бил старши съветник и секретар на Съвета по администрация в Министерския съвет. От 1988г. до 1992г.
Ботев е генерален директор на Междуправителствения френско-български център за подготовка на висши стопански кадри „Марком“. През 1988г. е работил във Франция с екипа на президента Франсоа Митеран. През 1987г. Ботев е бил генерален директор на Института по маркетинг. Преди това е бил съветник по управление на министъра на леката промишленост, както и управител на българо-германското търговско дружество „ИБИКО“.
Новоназначения зам.-министър е дипломиран магистър по „Социология“ с профил „Социално управление“ от Софийския университет. Специализирал е „Стратегическо управление и маркетинг“ във Франция. Владее френски, английски, руски и арменски език.
Назначаването на Ботев на поста е резултат от широката дискусия, която премиерът проведе с организации в сферата на туризма, се казва още в прессъобщението.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Samsung планира да инвестира 310 млрд. долара в идните пет години
Западните санкции принуждават руснаците да се обърнат към местните вина
Най-горещата нова платформа за видео игри е... стара
Превръща ли се отново Великобритания в портата към Европа за азиатските автомобили?
Икономиката на Израел е нараснала силно преди примирието в Газа
В края на първата седмица на КОП30 – ключови въпроси без отговор и зрелищни протести
"Балкан" оглави класирането след драматична победа над "Черно Море"
НАТО: Ракетата "Буревестник" на Русия е риск за Европа
Светослав Бенчев: България никога не е имала проблем с обемите на гориво
Никола Стоянов: Не можем да сме спокойни за цените на горивата
Спас Ташев: Виждам мек европейски натиск върху РСМ за Коридор №8
Ясно е кой ще свири България - Грузия
Големи драми и напрежение в Борусия Дортмунд
ЦСКА беше груб във Вечното дерби! Паузата спаси Левски от трус
Славия и Септември не се биха в контрола с 4 гола
Гатузо: Няма как да бием Норвегия с 9:0
Тухел забрани червените картони на английските национали
Седмичен хороскоп за 17 – 23 ноември
Шоколадов пудинг без захар под 500 калории
Новолуние в Скорпион на 20 ноември – променяме живота си
5 амулета, които ще ви донесат повече късмет до края на 2025-а
Седмична таро прогноза за 17 – 23 ноември
Картофено пюре с черен трюфел
Папата призова световните лидери да подадат ръка на бедните
Авария оставя част от "Траката" без вода
Хороскоп за 17 ноември 2025
Тъжна вест! На 70 г. почина астроложката Алена
Черно море Тича допусна трета загуба в баскетболното първенство
Хванаха за ден 33-ма шофьори с алкохол или наркотици
Китай откри най-голямото находище на злато от 1949 г.
Телескопът James Webb изготви първия „метеорологичен доклад“ за екзопланета
Да „паднеш“ върху Слънцето: впечатляващият кадър на Андрю Маккарти
Уникална мозаечна игрална дъска на маите е открита в Гватемала
Кометата C/2025 K1 (ATLAS) се разпадна на три части след преминаване край Слънцето
Вселената става по-студена и „безжизнена“