Лидерът на „Движение България на гражданите“ Меглена Кунева призова всички партии в Народното събрание, включително ГЕРБ и лично Бойко Борисов, да обещаят пред българските граждани, че никога няма да управляват с партии като „Атака“.
И да не крият истината, че именно те направиха „Атака“ решаващ фактор втори мандат, заявява Кунева в позиция до медиите след провалените дебати по вота на недоверие поради липса на кворум.
„Запомнете този ден - „Атака“ е управляващата партия“, категорична е тя. Според нея поведението на ГЕРБ днес може да бъде описано кратко: "имат мнение, но не са съгласни с него“.
Парламентарните партии показват с поведението си, че работят за всякакъв друг интерес, освен за този на гражданите, втренчени в личното си политическо оцеляване, отсече Кунева."До вчера твърдото ми намерение беше да пожелая качествен дебат, който да не обижда поне с лексиката си гражданите – смислена визия отдавна вече не се надяваме да чуем от трибуната на парламента. Смятах, че вотът би могъл да е едно освобождение за правителството, което е заложник на олигархични интереси и което изпусна момента да подаде оставка с достойнство. Днес обаче ставаме свидетели на поредните парламентарни маневри, допълни още Кунева и изрази мнение, че провеждането на качествен дебат за вота можеше да върне поне малко вярата на хората в институцията парламент.
"Държавното управление е отговорна задача. Политиците трябва да помнят, че гражданите са техни работодатели и този вид трудово-правни отношения изискват доверие. Първата щета вече е налице – недоверието на хората към парламента е на безпрецедентно ниско ниво и днешният вот ще задълбочи кризата“, прогнозира тя.

Ердоган и Путин има на какво да научат Запада
IPhone Air - маркетингов хит, но провал в продажбите
Потребителите усещат затруднения на бензиностанциите, докато Русия стимулира бума на рафинирането на петрол
Кадър на деня за 15 ноември
Докато търговията с технологични акции се пропуква, инвеститорите на дребно усещат натиск
Търпеливостта на Федералния резерв признава каква е реалността
Роби Уилямс губи зрението си заради инжекции за отслабване
Три зодии ще се радват на късмет в седмицата от 17 до 23 ноември
Путин и Лукашенко ще се срещнат два пъти до края на 2025 г.
Бащата на Сияна подкрепи протеста в София: Човек, способен да убие куче, може да убие и човек
Цветомир Найденов се подигра на национал на България
Християн Петров: Опитваме се да потушим напрежението, но е много трудно
Филип Кръстев: Всички ставаме за смях
Георги Русев: България не играе със страх
Александър Димитров разкри защо България е толкова зле
Испания разби Грузия и си осигури участие на Мондиал 2026
Дневен хороскоп за 16 ноември, неделя
10 подправки, които да отглеждате във вода
Есенни съвети за по-добро здраве: три ключови фактора
Масаж с рициново масло помага при перименопауза
Любовен хороскоп за 17 – 23 ноември
Сериалът „Мамник“ тръгва скоро по Bulgaria ON AIR и БНТ
След пандемията: Стана лукс да имаш автомобил
България записа поредна загуба по пътя към Мондиал 2026
"От Нюрнберг до Варна": представят исторически албум за Народния съд в морската столица
Има ли смисъл от италианското почистване?
Планинските спасители набират стажанти
38 пияни или дрогирани шофьори спипа КАТ за ден
Телескопът James Webb изготви първия „метеорологичен доклад“ за екзопланета
Да „паднеш“ върху Слънцето: впечатляващият кадър на Андрю Маккарти
Уникална мозаечна игрална дъска на маите е открита в Гватемала
Кометата C/2025 K1 (ATLAS) се разпадна на три части след преминаване край Слънцето
Вселената става по-студена и „безжизнена“
Екипажът на „Шънчжоу-20“ се върна на Земята