„Атака“ ще продължи да настоява проектът за решение за удължаване на мораториума за продажба на българска земя на чужденци да влезе в дневния ред на Народното събрание.
Това обяви зам.-председателят на парламентарната група на националистите Десислав Чуколов. Вчера и комисията но външна политика отхвърли решението. Точката не стана част и от програмата на депутатите.
Доста от законопроектите на „Атака“ не са приети в комисии. Законите на „Атака“ не се приемат в комисии, но се приемат от обществото, отсече Чуколов. Той отново лансира тезата, че има идеологическа тройна коалиция между ГЕРБ, ДПС и БСП, която е отхвърлила мораториума.
Ще продължим да настояваме да влезе в пленарна зала и да се гласува, заяви зам.-председателят на националистите в НС.Според Чуколов на правителството му трябва лост като решение на НС, на което да се позове пред Европа. Мораториумът за продажба на наши земи на чужденци изтича през 2014 година. Това е записано в договора ни за членство в ЕС. Вчера председателят на външната комисия Янаки Стоилов обясни, че удължаването му може да стане само чрез предоговаряне на условията с всички страни-членки на ЕС.
Готови сме на консултации с всеки, щом трябва да се защити българският национален интерес, заяви Чуколов на въпрос на Dnes.bg дали „Атака“ са готови да седнат на масата за преговори по темата с ГЕРБ. От партията обявиха, че са „за“ удължаване на мораториума, но не с проекта за решение на „Атака“.
Българска земя не трябва да се продава на чужденци, отсече Чуколов.
Като членове на ЕС ние поехме определени ангажименти, като една перспектива да бъдем част от европейската общност. След години да искаме промяна в една от главите винаги може да ни постави в неудобно положение пред ЕС, заяви зам.-председателят на комисията по земеделието Спас Панчев от Коалиция за България.
По негови думи ние сме поели като ангажимент вдигането на забраната и това е част от предприсъединителните договрки в договора за членство. Като българин считам, че това ще постави в определено неизгодно положение българските граждани, но то е подписано и договорено, заяви Панчев.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Производството и доставките на горива у нас намаляват в началото на годината
Наемането на служители в частния сектор на САЩ се е увеличило повече от очакваното
Wall Street започва търговията с надежда, че войната в Иран е към края си*
Азия се обръща към електрическите автомобили заради кризата с горивата
Mercedes инвестира 4 млрд. долара в американски завод до 2030 г.
Продажбите на дребно в САЩ нарастват по-рязко от очакваното
Централна прогноза
Нотата от Иран до България е получена на 18 март: Има ли заплаха за страната ни?
Нов сигнал за съмнително месо: Затвориха цех в ловешкото село Торос
Изпращаме Кирил Ампов на Лазаровден
Йотова: България е ключов играч за енергийната сигурност на Югоизточна Европа
Георг Георгиев: Служебният кабинет въвлече Украйна в заблуда за PR разходка
Донарума с много емоционално признание след провала на Италия
Гибона сред първите с послание към Боби Михайлов на „Герена“
Печално постижение! Челси с рекордни финансови загуби в историята на Висшата лига
Да се смеем ли, да плачем ли?! Ето накъде се придвижи България в ранглистата на ФИФА
Стадионът на ЦСКА е почти готов! + ВИДЕО
Арсенал най-накрая намери звезден нападател
Хубави промени до 30 юни за 6 зодии
Цветни маникюри за Цветница
5 забележителни черти на родените през април
Пълнолуние във Везни на 2 април – енергия за успех
Италиански козунак със стафиди
Лунна диета за април
С икономически растеж от 3.1% България е сред водещите в ЕС
Какво ще е времето утре?
От днес музеите във Варна са по-скъпи
Георг Георгиев: Служебният кабинет въведе Украйна в заблуда
3-годишно дете увисна на парапет от 8-ия етаж в Ямбол, родителите не били вкъщи ВИДЕО
Костадинов: България действително представлява легитимна военна цел за Иран
Предложиха нова мисия за изследване на Уран
Ново изследване: Земята е формирана изцяло от материал от вътрешната част на Слънчевата система
Какво ще се случи, ако астронавтите от „Артемис II“ попаднат в слънчева буря?
Кометата C/2026 A1 се разпада: последни дни преди сблъсъка със Слънцето
Втори сателит на Starlink експлодира в орбита
Доказателство за божествен произход? Учени анализираха структурата на Библията