Като успешно определи вчерашното заседание на Консултативния съвет по национална сигурност президентът Росен Плевнелиев.
Вчера премиерът и двама министри, лидерите на управляващите партии и опозиция, както и шефовете на службите, успяха да се обединят и да излязат с единно становище относно опасностите пред националната сигурност заради засиления миграционен натиск и продължаващите протести и контрапротести в София.
Заради това Росен Плевнелиев благодари на всички участници за отговорното отношение, което е довело до пълен консенсус и съгласие. Той бе категоричен, че не е закъснял със свикването на КСНС.
Росен Плевнелиев допълни, че на съвета не е имало дебати по темата избори и „не е работа на президента да говори по тази тема“.
„Няма нито една моя дума, която да разделя гражданите“, заяви той и допълни, че като президент е готов да чуе всеки и да изпрати неговото послание към компетентните институции.
Държавният глава откри днес в Котел обновеното детско отделение за рехабилитация в Специализираната болница по долекуване, продължително лечение и рехабилитация. Средствата за това идват от кампанията "Българската Коледа".
Президентът съобщи, че през 2012-2013 година е била събрана рекордна сума пари за инициативата "Българската Коледа"- 2 100 000 лева. С тях е била купена апаратура за десетте рехабилитационни центъра в цялата страна на стойност 1,4 милиона лева. С пари от кампанията са подпомогнати 485 деца. 350 000 лева са предназначени за подпомагане на 426 деца с неврологични проблеми, а 59 ще получат лекарства на стойност 250 000 лева."Имахме мечта да доведем в България най-добрия уред за локомоторна терапия. Сега в страната има пет такива уреда - в София, Пловдив, Котел, Момин проход и Бургас", заяви Плевнелиев.
Президентът каза още, че над 60 процента от децата, подпомагани от "Българската Коледа", са били с неврологични заболявания. Той посочи, че за тяхното правилно лечение са нужни ранно диагностициране и високотехнологична апаратура. Като положителен факт в тази насока президентът отбеляза и промяната в клиничните пътеки за лечение на деца с церебрална парализа, предложена от организаторите на "Българската Коледа".
Той допълни, че е необходимо още създаването на регистър на рисково родените деца, както и на наръчник за родители на хронично болни деца, в който да се посочат и подходящите за тях лечебни заведения в страната.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
В забележителен обрат основните щатски индекси затвориха със значителен спад
Uber ще доставя храна по домовете във Великобритания с роботи на Starship Technologies
Кадър на деня за 20 ноември
"Роснефт" препоръчва най-ниските междинни дивиденти от 2020 г.
Nintendo и Electronic Arts оглавяват ръста при продажбите на игри в САЩ през октомври
Мултифондовете може да увеличат доходността на пенсионните дружества до два пъти
Времето днес: Облачно, ветровито и дъждовно
Въведение Богородично: Традициите в Деня на християнското семейство
Хороскоп за всички зодии за 21 ноември: Вгледайте се в знаците, които получавате днес
Как да избегнем недоразуменията във връзката
Рецепта за мекици с банан и какао
Как бързото хранене вреди на стомаха и здравето ни
Спортът по телевизията днес, 21 ноември
Мачовете по телевизията, днес 21 ноември
Цел на Юнайтед се сгоди + СНИМКИ
Берое и Спартак Варна ще търсят изход от кризата
Трансферен удар: Ман Юнатед вади 60 млн. за звезда от Германия
Ели Браун
Таро карта за 22 ноември, събота
21 ноември – Ден на християнското семейство
„Имението. Време за промяна“ от Ане Якобс
Дневен хороскоп за 21 ноември, петък
Мистериозният чар на Скорпиона: от звездната карта до игралната маса
3 звезди разкриват кое ваше желание скоро ще се сбъдне
Какви ще са основните предизвикателства пред бизнеса през 2026 г.?
Възможно ли е: Предлагат летния турустически сезон по Черноморието да започва от април
Какво ще стане с ипотечните кредити след еврото?
Руски бизнесмен обеща на Путин за има елексир за безсмъртие до 6-7 години
Колко трябва да ни платят ако работим по коледните и новогодишните празници?
Списъкът с най-големите градове по света претърпя историческа промяна: Токио вече не е най-населен
До 2100 г. лятото в Европа може да стане по-дълго с 42 дни
Създадоха истински костен мозък от човешки клетки
Учени откриха специален тип имунни клетки, които забавят стареенето
Протуберанс, 80 пъти по-голям от Земята, се откъсна от Слънцето
На Марс е открита скала от друга част на Слънчевата система
В недрата на Земята са открити загадъчни гигантски аномалии