„Всеки удар срещу „Атака” ни прави по-силни”, заяви зам.-председателят на „Атака” Десислав Чуколов пред Нова телевизия. Думите му дойдоха по повод скандалът, който се завихри около пътуването на част от представителите на партията до Куба.
Според Чуколов партията е готова да изтърпи още веднъж „медийната помия” срещу себе си, ако това ще означава да се помогне на хората. Той вече обясни, че пътуването на партията до Куба е било с цел да се почерпи опит от страна, в която моделът не е колониален.
„Ние работим през надеждите си, не със страховете си, ние искаме да си върнем България от ръцете на олигархията. Това не е тяхната България”, каза Чуколов.
Зам.-председателят на националистите коментира и новата 20% такса върху ВЕИ-тата, която беше въведена след предложение на „Атака”. Той обвърза медийния скандал със снимките с таксата.
„ВЕИ дружествата имат гарантирана страхотна печалба в следващите 20 години. Това, което ние направихме, е да измъкнем от джобовете им около 200 милиона лева на година. Логично е след това да има удар срещу нас. Това значи, че догодина ако правителството реши, ще може да покачи пенсиите със 17 лева”, категоричен бе той.