В самолета Волен Сидеров се държа много арогантно, разказа пред bTV една от пътничките от същия самолет - рускинята Олга Маринова.
Маринова от години живее в България и няма българско гражданство. Подчертава, че няма никакви политически пристрастия и мотивът й да разкаже видяното е възмущението, което поведението на депутатите е събудило в нея.
Скандалът с Волен Сидеров стана в самолет, пътуващ от София за Варна. Лидерът на „Атака“ бил придружаван от Десислав Чуколов, Деница Гаджева и почти цялата парламентарна група на националистическата партия.Маринова разказа, че в самолета депутатът се разхождал напред-назад, закачал някаква жена, която впоследствие се дръпнала. „Той я наричаше лъжкиня. Видях, че вадеше документи и казваше: „Аз съм Волен Сидеров и не се притеснявам да го казвам.“, допълва картината за скандалния полет Маринова.
Вчера стана ясно, че спречкването е било с културното аташе на Франция в България. По думите на Олга Сидеров се държал арогантно и се е заяждал с пасажери.
Когато слезли от самолета, той и хората му започнаха да се бият с младия мъж, който го нарекъл „простак”, разказа Олга. Всички от обкръжението му се нахвърлиха върху него, беше много грозно и неприятно, че такова нещо може да се случи, обясни тя.
Сбиването е станало в автобуса, където групата на Сидеров се качила от средната платформа, а момчето, с което се сбили, в края.
По думите й Сидеров отново му крещял: „Кажи ми пак простак“, момчето повторило, че е простак и оттам нататък всички се нахвърлили и започнали да го бият, разказва Олга.
„Стана навалица. Младежът попита: "Всички ли ще ме биете?“, допълни свидетелката.
Тя каза, че жените от групата на Сидеров са ритали с крака младежа и викали: „Защо го обиждаш, защо го наричаш простак."
"Една от тях с кестенява коса го риташе с крака и беше много гръмогласна. По-бойна беше тази с кестенявата коса.“, категорична е рускинята.
След като групичката изхвърлили момчето от автобуса, Сидеров викал и приканил хората наоколо да гледат и да снимат с телефоните си, за да се „знае, че никой не може да бъде обиждан в България.”, спомня си още тя.
Маринова уточни, че не е била на мястото с побоя върху полицая.
Тя приключи разказа си с извода, че този човек се чувства безнаказан, за да се държи по този начин
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
„Майкъл“ счупи рекорда за музикален биографичен филм с дебют в САЩ за 97 млн. долара
Застоят в преговорите между САЩ и Иран отново тласка цената на петрола нагоре*
Паричната и лихвената статистика ще са на фокус през седмицата
Криптолобистите отново може да са сред най-щедрите дарители в американската политика
Европа няма стратегия за войната в Украйна, чака "нещо да се случи в Москва"
Войната в Иран засилва зависимостта на световната търговия от долара
ИСУЛ изписа бебе Михаела, диагностицирана с 1 000 000 левкоцита, след алогенна трансплантация
Самолет с българи кацна аварийно на летището в Измир
Земетресение с магнитуд 6,2 по Рихтер разтърси остров Хокайдо
Все повече хора загиват в катастрофи по пътищата ни, 5 са жертвите за денонощието
Преди шампионския мач с ЦСКА 1948: Левски обяви важна новина
Янев е на дузпата! ЦСКА умува за нов треньор
Ясен е съдията на съдбоносния реванш за Купата между ЦСКА и Лудогорец
Бостанджиев се захваща лично с ключови преговори в Левски
Яка чистка в ЦСКА! Червените развъртат здраво метлата през лятото
Еуфория на „Герена“! Левски с ключов ход за новия стадион
Диетолог: Детската закуска не бива да е сладка, кръвната им захар ще се повиши
5 съвета от психолози, които всяка жена след 40 трябва да прочете
Свинско със зеленчуци, билки и ароматен сос
Нумерологична прогноза за 27 април
Дневен хороскоп за 27 април, понеделник
Седмичен хороскоп за 27 април – 3 май
Петима души са загинали във "войната" по пътищата у нас за денонощие
Млада жена загина при пожар в автомобил до къмпинг „Европа“
Виц на деня - 27 април
Мачовете по ТВ днес (27 април)
Седмицата започва с ново поскъпване на петрола
Без ток във Варна на 27 април 2026
Разкриха тайната на най-загадъчния вулкан в света: Защо Етна е толкова активен
Илън Мъск с дарение от 1 милион евро за културното наследство на Рим
Китай обяви откриването на два нови минерала в лунни проби, доставени от „Чанъе-5“
Огромен леден блок спря алпинистите по пътя към Еверест
Мисия „Тиенуън-3“: Китай планира да достави проби от Марс до 2031 г.
Астронавтите от „Шънджоу-21“ изпратиха поздрав от орбита