Лявото острие Мая Манолова обяви, че който и от кадрите на БСП да участва в други листи, на други формации, приключва отношенията си със Столетницата.
В тази връзка тя заяви, че се надява Ивайло Калфин и Георги Първанов да преосмислят своите намерения и да се откажат от идеята за евролиста на АБВ.
"Те са опитни политици и би трябвало да знаят какво ще причинят на хората в БСП", каза още тя пред БНР.По думите й регистрирането на алтернативна лява листа работи в интерес на Бойко Борисов - разцепление вляво, за да може той да се бори за по-челно място на евроизборите.
Манолова припомни, че Калфин е бил кандидат за президент на левицата с възможно най-силния кандидат за вицепрезидент - Стефан Данаилов, бил е водач на листата на БСП за евроизборите, вицепремиер и външен министър в правителството на Сергей Станишев, а в момента имал много номинации за листата за предстоящите избори и щял бъде в челото, но ако остане.
"Дебатът по идеите и по политиките се случват на партийните форуми. Заседанията на НС на БСП винаги са били отворени за Калфин. Предстои конгрес на 8-ми февруари, където е мястото за дискусия и всеки да каже каквото има и да се вземат важните решения", обясни тя.
На въпрос за скандала "Сидеров" и последвалото искане на главния прокурор на имунитета му Манолова отговори, че лидерът на "Атака" има възможност сам да реши да се откаже от имунитета си.
Тя обясни, че ако това не се случи, има процедура - свиква се временна комисия, която проучва всички факти, които се съдържат в исканията на главния прокурор и после се взима решение, което се предлага на пленарната зала.
"Решението ще бъде взето според фактите и съобразно закона", обеща Мая Манолова.