Главният секретар на МВР Светлозар Лазаров обвини в предателство към системата двамата служители, които бяха уволнени след провалената полицейска акция в Лясковец, при която психично болният Петко Петков застреля командос и рани други трима.
Двамата полицаи бяха посочени за виновни за провала на операцията, тъй като ден преди това заснели къщата на Петков и били забелязани. Вчера се появи информация, че те възнамеряват да съдят МВР заради освобождаването си. Заради случая беше сменен и шефът на полицията във Велико Търново, а бившият началник на областната дирекция получи наказание "недопускане до израстване в конкурс".
„Много мръсотия изплува покрай този случай, много помия. Знаете ли кое ми направи най-лошо впечатление – най-добре се държи майката на Петко и много по-достойно дори от някои политици и професионалисти, които напълниха обществото с помия“, коментира пред БНР Лазаров. „Самата жена обясняваше как са ги снимали, как са ги гледали, как са се видели, те оттам нататък какви мерки са предприели и т.н. Какво повече трябва да обясняват, да не съм ги пратил аз там да снимат или да се държат по този безобразен начин“, запита главният секретар на вътрешното ведомство.
„В крайна сметка това е предателство към системата и към колегите – загина човек“, изтъкна Лазаров. Той допълни, че директорът на местната полиция не е пращал служителите там, а още по-фрапиращото било, че служителите не са докладвали, че са били видяни.„Какво – ще отрекат, че са знаели, че са видяни ли? Майката на Петко го каза вчера. Да не говорим, че всъщност са се записали на камерата, когато са я давали на униформения служител. Що за безобразие и безумие е това“, отсече Лазаров. По думите му след като Петко и майка му са видели полицаите, са започнали да правят барикади и са чакали служители на реда „с пушката“. „Провалена е операцията, обяснихме защо. Няма начин войскова единица и специална част, която като попадне на засада, да реагира по най-добрия начин“, категоричен беше главният секретар на МВР.
Предишното ръководство на МВР е работило избирателно по операцията "Кокаинови крале", посочи още главен комисар Светлозар Лазаров. „За мен е необяснимо, че по операция „Кокаинови крале“, която всъщност е операция на други служби, е работено явно избирателно, тъй като има лица, които са свързани с т.нар. „Кокаинови крале“, тази връзка е потвърдена и юридически, и с друга информация", заяви Лазаров.
Според главния секретар на вътрешното министерство причината за разстрела на бизнесмена Борислав Манджуков са финансово-икономически интереси. „Когато се извършва убийство, имаме две възможности – или лични мотиви, или финансово-икономически интереси. В случая от това, което ми е докладвано, от това, което виждам като материали, най-вероятно става дума за финансово-икономически интереси и то за големи размери“, коментира Лазаров.
Битовата престъпност в страната е намаляла с 13 процента от началото на годината, а в „чувствителните зони“, където имаше най-много проблеми, с до 70 на сто, отчете още главният секретар на МВР. По думите му се увеличават престъпленията, извършени от непълнолетни в София, както и тези, извършени от жени.

Stellantis, Wayve Technologies и Uber се обединяват за масово навлизане на роботизирани таксита
Иран и САЩ започнаха преговори за постоянно мирно споразумение, Тръмп заплаши с нови удари
Петролът продължава да минава през Ормузкия проток въпреки твърденията на Иран, че е затворен
Войната в Иран подкопава пролетния сезон на продажбите в САЩ
Мазе в Париж показва бъдещето на войната с дронове
Промяната на бойното поле в Украйна не решава хуманитарната криза в страната
Откриха тялото на жената, изчезнала в Пирин над Банско
Обедна емисия
"Не на дрогата": Протест в столичния квартал "Христо Ботев" с призив за спешни мерки
Левски спаси София от европейските столици на безтитлието
Напуска ли? Ас на Левски взе ключово решение за бъдещето си в Левски
Синът на Батков към Божков: Засрами се!
Огромен проблем за Левски! Конкуренцията за мечтан играч стана жестока и цената му скочи
Сензационно разкритие! Успешен треньор на ЦСКА се разминал с Левски
Ливърпул чупи касата за Диоманде
Ястия за здраве и берекет на Еньовден
Седмичен хороскоп за 22 - 28 юни: Хубав период за Рибите
3 ритуала, които сбъдват желания на Еньовден
Таро карти за юли за всяка зодия
Италианска рецепта за паста с чесън, моцарела и салчичон
Лош късмет ли е, ако змия пресече пътя ви?
Мъж почина на плаж край Варна
Откриха мъртва жената, изчезнала в Пирин
Джей Ди Ванс определи преговорите в Швейцария като повратна точка
Ахмед Хасанов е новият главен мюфтия
41 са регистрираните случаи на ухапване от кърлеж във Варненско за седмица
Трагедия: Възрастен мъж му прилоша и се удави край Китен
Неочаквано откритие край Стоунхендж променя представите за древния монумент
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път