IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Борисов изчисли: Ръст от 2.1% - още 80 млн. лв. за образование

Дайте ги за мотивация на учителите, настоя той

Бойко Борисов. Снимка: архив, БТА

Бойко Борисов. Снимка: архив, БТА

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов иска правителството да даде за образование допълнителните приходи, които очаква от прогнозирания по-висок икономически растеж.

В началото на април финансовият министър Петър Чобанов обяви, че очакваният икономически растеж вече не е 1,8% от БВП, а 2,1%.

„Това означава и повече приходи в размер на близо 80 млн. лв. Тъй като качеството на образованието зависи от качеството на преподаването, а качественото образование гарантира икономически растеж, настояваме тези пари да бъдат дадени за образование“, заяви Борисов във Facebook.

По думите му 80 млн. повече за образование означава 5% увеличение на Единния разходен стандарт за училищата и детските градини и 8% увеличение на заплатите на учителите – за да бъдат мотивирани да се квалифицират и да работят допълнително с учениците.

„За да имат мотив да изграждат в децата уменията на 21-ви век, които ни трябват днес на работното място и по които България, за съжаление, е на дъното на международните класации – решаване на различни проблеми в екип, критично и иновативно мислене, творчество, предприемачество, вземане на решения, комуникиране с използването на интернет и социалните медии“, изрежда лидерът на ГЕРБ.

Критично важно е всичко това да бъде възпитавано от учителите и затова ние настояваме тези 80 млн. да отидат за тяхната мотивация, категоричен е Борисов.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Политика
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата