ДПС трябва да се цели да стане първа политическа сила. Това е въпрос на организация и кампания, обяви пред Нова телевизия депутатът от ДПС Мустафа Карадайъ.
"Ние трябва да се целим в първа политическа сила и го правим. В ДПС са едни от най-добрите експерти на държавата, имаме визия за развитие на държавата, имаме политика за развитие на малките общини. Това го слушаме и от трибуната на Народното събрание и от нашите опоненти", каза още той.
ДПС се опитва около 7 милиона български граждани да ги приобщи към себе си, подчерта Карадайъ. Той се обърна към водещата Ани Цолова с думите, че ДПС се цели не само към ромите, "но и към вас".
"Вие скоро ще бъдете ДПС, виждам такава нагласа. Виждам такъв потенциал и в ромите, и в евреите, и в българите, във всички етноси в страната", обобщи той и заключи: "Ако искате държавата да бъде добре, значи ще бъдете ДПС".
Карадайъ сподели още, че системите за сигурност имат проблеми в момента, и МВР има проблеми, и ДАНС има проблеми.
На въпрос какъв точно е проблемът в службите той повтори няколко пъти ядосано, че "ДПС не е допускана до тези системи".
Според него ако е вярно внушението, че ДПС години наред е управлявала системите за сигурност в страната, те не биха били в това състояние. "Щяха да бъдат в по-добро положение", отсече той.
Той коментира и думите на Радан Кънев, че "истинската заплаха за националната сигурност са двете лица на ДПС. От едната страна е либералната партия, която защитава предимно правата на малцинствата, а от другата страна е мафиотската структура, която се крие зад този етнически и доста гарантиран вот".
"Коя е мафията ДПС?", попита депутатът от движението. "Тези, които искат и могат да управляват не са мафия", добави той и помоли Радан Кънев да се погледне в огледалото, като определи поведението му като "шизофренно, по-скоро и фашизоидно".
На въпрос защо Кънев е лицето на мафията, той отговори, че достатъчно е да погледнем периода на крадливата приватизация, преструктурирането на цялата съдебна система, ползването на системите за сигурност за партийни цели в периода 1997 - 2001 г. Тогава ДПС отново беше проклета, трябваше да бъде изкарана от обществено-политическия живот и беше опредена като най-голямото зло на държавата. Такава беше тезата тогава, такава е и сега, обобщи депутатът от ДПС.
Мустафа Карадайъ стана известен като човека, който обезвреди нападателя на Ахмед Доган по време на конференцията на ДПС преди две години.
На въпрос как е пожизненият лидер, той обясни, че Ахмед Доган е жив и здрав и добави, "да благодарим на Всевишния за това. Всевишният още дълъг живот да му дава".
"Г-н Доган е интересен на медиите. Той явно липсва не само на медиите, но и на политиците, на анализаторите, може би и на България липсва. Когато той беше в политическото пространство, беше лош. Сега, когато го няма, пак е лош", добави той.
Карадайъ заяви, че не знае кой и кога го посещава. Сподели само, че когато е нужно двамата се виждат.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Липсата на яснота около войната с Иран отново помрачи търговията на Wall Street
Кристофор Павлов: България може да си позволи да отлага проблема с високия бюджетен дефицит
Кадър на деня за 2 април
Румъния е похарчила 1 млрд. евро, за да защити валутата си през март
Европа прави обратен завой спрямо ядрената енергия
Свилен Колев: Покупателната ни способност се доближава до средното ниво в ЕС
Хороскоп за 3 април: Шанс за печалби и хармония в любовта
Меркурий в тригон с Юпитер: Вселената изпраща вдъхновение на 4 зодии
Елдата: Безглутенова суперхрана с много ползи за здравето
Червено вино, бира или водка - какво наистина вреди на тялото
Късна емисия
Трансферна бомба: ЦСКА продава Лапоухов за 4 млн. долара
Спортът по телевизията днес, 3 април
Мачовете по телевизията днес, 3 април
Джон Хигинс пак обърна Марк Селби от 5-8 до 10-8
Новият бос на Тотнъм: Ще водя отбора и през следващия сезон
Феновете на ПАО си тръгнаха разочаровани от София
Какво се прави на Цветница – обичаи за здраве
3 домашни десерта за Цветница
Таро карта за 3 април, петък
Дневен хороскоп за 3 април, петък
Ароматен кекс с бадеми за Цветница
Турският актьор Рамазан Тетик почина на едва 37 години
"Политико": България иска помощ от ЕС срещу намеса в изборите
Дечев към варненските полицаи: Бъдете безкомпромисни
Кремъл принуждава работодателите да изпращат по двама служители за фронта в Украйна
Турция ще командва група на НАТО за Черно море до 2028 г., после поемат България или Румъния
Искане за изтегляне на американска техника от България би било необосновано
Тръмп не може сам да изтегли САЩ от НАТО, но може да отслаби алианса
Хората говорят все по-малко, установиха психолози
Voyager и Icarus Robotics ще тестват свободно летящ робот на МКС
Два редки метеорита за девет дни: Какво показват данните за болидите през 2026 г.
Meta пуска нови умни очила с разширени възможности за корекция на зрението
Товарният кораб „Прогрес МС-35“ потегли към Байконур за подготовка за полет до МКС
Учени откриха зловещи структури под ледовете на Гренландия