IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Цветанов доволен: Нямаме проблем с подкрепата в НС

Поведението на Радан Кънев граничи с политически абсурд, смята той

Снимка: БТА

Снимка: БТА

От днешния избор на Екатерина Захариева за правосъден министър се вижда, че правителството няма абсолютно никакви проблем с осигуряване на парламентарната подкрепа, обяви зам..-председателят на ПП ГЕРБ и председател на ПГ на партията Цветан Цветанов в предаването "Още от деня" по БНТ.

"Не сме имали никакви съмнения за това, че съберем над 120 народни представители, които ще дадат подкрепата си за предложението на министър-председателя Бойко Борисов. Това беше съвсем закономерно и просто трябваше да мине тази парламентарна процедура, която е задължителна", подчерта Цветанов.

Според него споразумението между РБ и ГЕРБ говори достатъчно за пълен четиригодишен управленски мандат на управляващото мнозинство, но подчерта, че поведението на  председателя на ДСБ Радан Кънев граничи с политически абсурд. "Към настоящия момент г-н Кънев казва, че е в опозиция, но няма подадена нито една оставка. Те запазват всичките властови ресурси, които са имали до този момент", посочи Цветанов.

"Видяхте, че имаше много голям ръст в местната власт за ПП ГЕРБ. Мога да заявя категорично, че ако днес има отново парламентарни избори, конфигурацията няма да бъде много по-различна и отново водеща политическа формация ще е ГЕРБ, около която ще се формира следващ кабинет, ако изпаднем в такава хипотеза", заяви той.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Политика
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата