Турските власти да потвърдят или да отхвърлят тиражираните в медиите информация, че има е наложена на забрана на почетния председател на ДПС Ахмед Доган и на депутата Делян Пеевски да влизат в южната ни съседка. За това призова съпредседателят на движението Мустафа Карадайъ, след като стана ясно, че външно министерство няма информация Турция да е издала такава забрана.
Той добави, че ДПС още чака официален отговор от турското посолство у нас на запитването си, което прати вчера."След като няма такъв факт в нашите официални институции, такъв въпрос не стои пред нас и няма какво да коментираме", отсече Карадайъ.
"Това да не се окажат медийни внушения и от тази гледна точка да не би да се опитваме да застанем в ситуация да коментираме несъществуващи неща", продължи той.
Карадайъ каза, че ще предложи на останалите депутатите от ДПС да разгледат възможността да се създаде временна комисия в парламента да се поканят служите за сигурност да споделят каква информация имат за събития през последните няколко месеца.
Новината, че Доган и Пеевски нямат право да влизат в Турция бе публикувана вчера от водещия турски всекидневник "Сабах", който е близък до президента Реджеп Тайип Ердоган. Медията цитира телевизия Star, според която мярката срещу Доган е наложена заради "антитурските му позиции след кризата с руския самолет".
Двете медии припомнят, че Лютви Местан, който към момента на инцидента със сваления руски боен самолет Су-24 още бе лидер на Движението за права и свободи, е бил изключен около месец по-късно след реч на Доган. В нея почетният председател на партията определи позицията на Местан като "политическа грешка" и допълни: "Докато аз бях начело на партията, не позволих на ДПС да бъде пета колона на друга държава."
Турските медии пишат още, че зад свалянето на Местан от поста му стои и депутатът Делян Пеевски, чиито медии са публикували материали срещу Турция след инцидента със самолети, "а турските дипломатически представителства в България бяха посочени като мишена".

Защо конфликтът в Близкия изток може да се отрази негативно на икономиката на САЩ
Исландия ще проведе референдум за възобновяване на преговорите за ЕС на 29 август
Wizz Air получи регулаторно одобрение за полети между Великобритания и САЩ
Израелските акции и валута са във възход въпреки войната
София получи над 8 млн. евро забавено финансиране от държавния бюджет
ЕК скастри Володимир Зеленски за коментарите му срещу Виктор Орбан
Късна емисия
Ежедневни навици за повече енергия и по-добър живот
Стив Уиткоф: Под ръководството на Тръмп постигаме реални резултати за мир в Украйна
Рецепта от тефтера на баба: Омлет с шунка и кашкавал
Учени създадоха мълнии в лабораторни условия
Лудогорец ще продължи да съществува и без Кирил Домусчиев
Бунт на "Герена": Трагедия! Дон Хулио е умрял от страх!
Промени в ЦСКА, "Кошмара" е замесен
Кокала захапа Веласкес: Проблемът на Левски беше на пейката
Левски с важна новина след боя от Лудогорец
Чистката продължава: ЦСКА бие шута на национал на България
Дневен хороскоп за 7 март, събота
Празнични рецепти за 8 март
Билети за представления през март, април и май в Театър „София“ с 50% отстъпка
3-дневен пролетен детокс, който топи килограми
9 лесни за поддържане прически за заети жени
„Вътрешно съвършенство“ от Джим Мърфи
Българският европрокурор подаде сигнал за натиск и заплахи
Варна отбелязва Международния ден в памет на служителите на реда, загинали при изпълнение на служебния си дълг
Ограничават движението в центъра на Варна в неделя
Във Варна бе изтеглен жребият за Европейското първенство по художествена гимнастика
Чартър на “България Еър” прибира туристите на два оператора от Дубай
Славия разгроми Спартак Варна с 4:0
Астрофизици разкриха защо екваторът на Слънцето се върти по-бързо от полюсите
Казахстан си постави амбициозна цел, за да върне тигрите в историческите им земи
Учени „опитомиха“ мълния в лабораторни условия
Пръстените на Сатурн може да са много по-стари, отколкото се смяташе
Могат ли космическите апарати да се ремонтират сами?
„Ядрена бомба“ от Космоса: Застрашава ли Луната астероид 2024 YR4