IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Томислав Дончев ще координира изборите и референдума

Правителството определи и задълженията на отделните министри

Томислав Дончев. Снимка: архив, Булфото

Томислав Дончев. Снимка: архив, Булфото

Вицепремиерът по европейските фондове и икономическата политика Томислав Дончев ще координира подготовката на президентските избори и референдума, който ще се проведе заедно тях. Това реши правителството на редовно заседание днес.

Дончев трябва да внесе в МС проект на информационния лист за референдума, който бе иницииран от Слави Трифонов.

Информационният лист съдържа въпросите и кратка информация за мотивите и реда за провеждане на допитването. След решението на Конституционния съд, който оряза половината въпроси, българите ще може да се произнесат по три, свързани с мажоритарния избор на депутати, задължителното гласуване, субсидията на партиите.
В задълженията на Дончев влиза още съгласуване на изработката, доставката и съхранението на изборните книжа с Централната избирателна комисия (ЦИК).

Министърът на финансите Владислав Горанов трябва да внесе в Министерския съвет проект на план-сметка за разходите по подготовката и произвеждането на изборите и националния референдум.

Той трябва да предложи и проект на тарифа, по която партиите, коалициите и инициативните комитети заплащат предизборните предавания по БНТ и БНР.

Вицепремиерът и министър на вътрешните работи Румяна Бъчварова ще организира изпълнението на дейностите от компетентността на МВР по охрана, а министърът на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова ще координира изготвянето и публикуването на избирателните списъци.

За вота извън страната ще отговаря министърът на външните работи Даниел Митов.
Депутатите вече решиха президентските избори и референдумът да са на 6 ноември. 
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Политика
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата