Президентът Румен Радев се похвали с първата си инициатива, която дойде в резултат на официалната му визита в Германия пред два дни.
След проведения Икономически форум за България по време на официалното ми посещение в Германия, министерствата на икономиката на двете държави постигнаха съгласие да работят за по-тясно сътрудничество между малкия и среден бизнес и между стартъп общностите на Германия и България, написа той в социалната мрежа Facebook.
По време на работните срещи на служебния министър на икономиката Теодор Седларски след икономическия форум беше поставен акцент върху по-нататъшното развитие на германските инвестиции в България в секторите автомобилна промишленост, машиностроене и високи технологии. По моя инициатива беше взето решение да започне подготовка на международна среща в София, на която да бъдат обсъдени предизвикателствата на четвъртата индустриална революция и използването на предимствата, които тя предлага, обясни Радев.
По време на срещите му е било обсъдено и предстоящото българско председателство на ЕС през 2018 г. и възможностите за споделяне на опит и подкрепа от страна на Германия по ключови теми в тази област, които могат да бъдат решени с активното участие на Министерство на икономиката в рамките на председателството.
По предложение на Седларски е било постигнато съгласие да се предприемат стъпки по подписване на Меморандум за сътрудничество между представители на стартъп екосистемите в България и Германия като първа подобна инициатива за активизиране на партньорствата.
Асоциацията и членовете й са поканени и ще участват на международната конференция WebIt Festival 2017, която предстои да бъде проведена през април 2017 в София Тех Парк.
Пред министър Седларски представителите на Федералната асоциация на малкия и среден бизнес /Bundesverband mittlestandishe Wirtshaft/ изтъкнаха, че тяхната организация е най-голямата доброволна асоциация на ФРГ, обединяваща малкия и среден бизнес в Германия с над 50 хиляди малки и средни предприятия и със свои задгранични представителства в над 27 страни по света.
От страна на асоциацията беше декларирано желание за откриване на тяхно представителство в България, за което получиха подкрепа.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
ВСС прие оставката на Сарафов като директор на НСлС и като зам.-главен прокурор
Собственикът на The Mall придобива и Galleria Burgas за 122 млн. евро
AI, критично мислене и липсата на кадри – какво очертаха експертите в „Бъдещето: От образование до кариера“
„Доверие Обединен Холдинг“ може да получи близо 15,9 млн. евро дивидент от молдовската банка
Руската централна банка се въоръжава със собствени системи за сваляне на дронове
България е от страните в ЕС с най-дълга работна седмица
След триумфа на "Евровизия": Предложиха Дара за почетен гражданин на София
AI, критично мислене и липсата на кадри - какво очертаха експертите в "Бъдещето: От образование до кариера"
Юни носи късмет и нова енергия: Кои зодии ще усетят най-силно промяната
КЗК смени курса към проактивен контрол върху пазарите за милиарди
Парламентът ограничи правомощията на Румен Спецов в "Лукойл"
Обрат: Дибала остава в Рома
Радина Величкова покри норматив за световното и блесна като абитуриентка
Мариан Лапушнеану срещу китаеца Зехао Жанг на SENSHI 31 Gladiators
Стана ясно кога Дортмунд и Байерн се захапват пак
Кой е "боклук"? Янев влезе във война с Кюстендилеца! + ВИДЕО
Голяма радост в БФС
Пълнолуние в Стрелец на 31 май: Емоциите се повишават, старото си отива
Лесен кекс за Черешова задушница (рецепта)
Защо връзките след 40 са по-сложни, но и по-здрави
„Повече йод“ не означава по-здрави: какво съветват ендокринолозите
Италианска салата с паста
Епична нощ с Iron Maiden: София пееше Fear of the Dark в един глас
МВР в акция: Хиляди проверки и арести в страната
Министри и експерти се събират на извънредна среща за незаконните строежи до Варна
24 часа: БАБХ ще следи разтоварването на аржентински слънчоглед във Варна
Как политиците реагираха на оставката на Сарафов
Завърши 14-ия международен турнир по тенис на маса за хора с увреждания „Varna Seagull Cup”
Внесоха в НС проект за забрана на достъпа до социални мрежи за деца до 16 г. и без смартфони в училище
НАСА планира изграждането на лунна база с размерите на град
Двама от членовете на руския екипаж на МКС излизат в открития космос
Най-мощният руски ядрен реактор достигна ключов етап след влизане в експлоатация
SpaceX избра криптомилиардер за командир на първата си пилотирана мисия до Марс
Европа под обсадата на гореща вълна: Рекордни температури и първи жертви
Китайски учени създадоха туптящо сърце в епруветка: Може да замени пейсмейкърите