IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Без гафове при обществени поръчки в МТСП

Скокът на заплатите не зависел от предизборните обещания

Снимка: Bulgaria On Air

Снимка: Bulgaria On Air

Проверката на обществените поръчки в Министерство на труда и социалната политика приключи не е показала сериозни пропуски и нарушения, обяви в студиото на "България сутрин" по Bulgaria ON AIR Гълъб Донев.

Служебният социален министър коментира, че въпреки предизборните обещания на партиите скок на заплатите е възможна при положение, че синдикати и работодатели договорят реалните размери според търсенето и предлагането.

Лидерът на КТ "Подкрепа" Димитър Манолов пък даде заявка, че синдикатите няма да пропуснат възможността да участват при провеждането на мажоритарни избори.

Според Гълъб Донев идеята е много добра.

"Имало е случаи, когато различни представители на синдикалните или работодателските организации са влизали в парламента като народни представители и това не е нещо което буди притеснение. Ако това се случи голяма част от исканията на работниците биха могли да бъдат защитени от синдикатите", коментира той.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Политика
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата