Смяната на председателя на Народното събрание е абсолютен успех за БСП, констатира заместник-председателят на социалистите и депутат от левицата Стефан Данаилов преди заседанието на Националния съвет на партията. "ГЕРБ сами си го направиха, защо трябваше да го прави това Димитър Главчев", коментира той и отбеляза, че решението на БСП е било твърдо - никакво влизане в залата, докато той е там.
Попитан дали Цвета Караянчева ще бъде по-диалогичен председател, Стефан Данаилов коментира: "Тя е доста остра булка, ама не знам доколко ще успее да въздържа себе си". Моята представа за председателя на Народното събрание е съвсем друга, спомнете си акад. Сендов“, отбеляза той.
По думите на Данаилов председателят на парламента трябва да е личност, която е по-обаятелна, "това е представителна длъжност освен всичко друго". Стефан Данаилов обаче посочи, че не вижда такъв човек в ГЕРБ. "Аз бях "за" Менда Стоянова, много я харесвам тази жена, тя е благородна, умна, разбрах, че й е предлагано, но тя се е отказала и може би е права", добави Данаилов.
Легендата на театъра посочи още, че лидерът на БСП Корнелия Нинова трябва да подкрепи задължително промените в Конституцията, защото акцията е срещу нея.
Социалистите обсъждат днес на свое заседание организационни въпроси. В дневния ред на пленума е и предложението за промени в Конституцията, с които от ГЕРБ искат да отпадне давността за престъпления при приватизацията.
"Аз съм "за" и съм убеден в едно нещо, макар че ми е интересна дискусията сега как ще продължи, какви са плюсовете и минусите, но съм сигурен в едно - Корнелия Нинова трябва да подкрепи задължително, защото акцията е срещу нея", каза Стефан Данаилов.
"И аз ще пледирам сега Корнелия Нинова да има право да гласува "за", ако Националният съвет на БСП реши, че не трябва да го подкрепим. Но аз съм също "за" и нищо чудно да си туря пръстчето и аз", добави той, цитиран от БТА.
Според Данаилов след толкова години трябва да се разбере истината за приватизацията. "При това може да има някаква уловка. Онзи ден слушах премиера, той твърди, че това ще се отнася повече за администраторите, които са подписвали сделките, а не толкова за тези, които са вече собственици", коментира той.
Данаилов коментара и скандала с депутата от левицата Иво Христов, като посочи, че според него той не трябва да подава оставка. „Той не е член на БСП, за да се занимава партията с него. Христов е достатъчно ерудиран и сериозен човек, извини се, колкото са го възприели, но стана като нарицателно“, каза Данаилов.
Относно вота на недоверие за корупция, заместник-председателят на БСП коментира, че е имало и много по-конкретни теми, но във всички сфери може да се търси корупция и да се отвори по-голямо пространство за говорене. Според Стефан Данаилов обществото не е узряло още за избори, въпросът е да стигнат сигнали до народа, че не вървят добре нещата.

Кадър на деня за 23 август
Зукърбърк се опитва да изиграе „доброто момче“ на АІ, но вероятно без успех
Проливните дъждове в Бразилия тази година правят чашата ароматно кафе по-скъпо
Eni планира първата си термоядрена централа в Европа до 40-те години на века
Paramount и щата Калифорния ще проведат разговори по придобиването на Warner Bros.
Иран обяви нови залежи от над 210 млрд. куб. м природен газ
Часът на закуската е решаващ за продължителността на живота?
Китайски родители плащат крупни суми, за да изпратят децата си в "лагери на лишенията"
Дефицит на внимание: Защо кратките видеа уморяват мозъка
Състоянието на норвежкия крал Харалд V се влоши
Спортът по телевизията днес, 24 август
Мачовете по телевизията днес, 24 август
Шампионът Барса потегли подобаващо
Победно начало на Аморим в Милан
Сари тръгна с 2:1 в Аталанта
Спалети смъмри Коло Муани: Трябва да вкарва голове
Таро карта за 24 август, понеделник – Паж чаши
Дневен хороскоп за 24 август, понеделник
Седмичен хороскоп за 24 – 30 август 2026: Успехи за Стрелеца
Италианска бисквитена торта с маскарпоне
3 зодии с повече късмет в седмицата от 24 до 30 август 2026
Седмична таро прогноза за 24 – 30 август 2026
Български учени проучват растителна комбинация за метаболитно здраве
Ротавирус при децата – какво трябва да знаят родителите на бебета и малки деца
Безплатни прегледи при детски кардиолог в бургаската детска болница от 24 август
Безопасно ли е плуването за бременни?
Нова животоспасяваща апаратура за най-малките пациенти получи МБАЛ Добрич
Витамин C в грижата за кожата - защо заслужава място в ежедневната рутина?
Италиански град забрани велосипедите
Русия отзова посланика си в Лондон
Хороскоп за 24 август 2026
От синдикат "Образование" се обявиха против започване на учебната година на 14 септември
Волейболните националки загубиха от Гърция на европейското
Зеленски очаква 30 милиарда евро от ЕС за отбраната на Украйна