Мария Грънчарова - сестра на президентския съветник Николай Копринков, също е купила евтин апартамент, и то пак от фирма "Артекс". Това показват документи в Имотния регистър, пише "24 часа".
Сделката е от края на 2017 г. Тогава Грънчарова и съпругът ѝ купуват тристаен апартамент с площ 105 квадратни метра и гараж от 18 кв. метра. Жилището се намира в столичния квартал "Изгрев" на ул. "Самоков", на метри от Борисовата градина. Според сайта на “Артекс" там се намира сграда "Диамант", която е една от най-новите, завършени от фирмата. Тя е въведена в експлоатация през юни 2018 г., а сред екстрите в луксозния комплекс са спа център и басейн.От документите по сделката става ясно, че семейство Грънчарови са платили малко над 205 000 лева за жилището и гаража. Това прави цена от 1000 евро на кв. метър за апартамента и гаража, което може да се определи като доста изгодна сделка. Защото справка в обявите на големи агенции, които предлагат апартаменти в същата сграда, показва, че офертите там за сходни апартаменти са за минимум 1800 евро на кв. метър. Отделно се предлагат гаражи за 22 000 евро.
Грънчарови са платили жилището със собствени средства и с банков заем. Няма точни данни какъв е неговият размер. Но от документи в Имотния регистър става ясно, че ако се стигне до разваляне на сделката по вина на продавача, той дължи неустойка на купувачите в размер на 155 000 лева.
Подобно бе финансирането, което обяви бившият правосъден министър Цецка Цачева за своето жилище в съседния квартал "Изток", което тя също е купила от "Артекс". За апратамент от 198 кв. метра на груб строеж Цачева платила 285 000 лева.
От публична информация в Търговския регистър става ясно, че Мария Грънчарова има дялове в две фирми - “Йонима" и “Дийонима". Нейна съдружничка е Дияна Копринкова. Основният бизнес на двете жени е в сферата на туризма - имат ресторант с хотел в пловдивското село Труд.
Преди да стане съветник на президента Румен Радев, Копринков в периода 2011-2015 г. бе кмет именно на село Труд.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Нараства интересът към тракторите за косене при поддръжката на големи зелени площи
Електрическите автомобили са спестили до 2,3 млн барела петрол на ден през 2025 г.
Руски щурм в горещите зони на фронта, украинските дронове вече застрашават цяла Русия
Парите от Персийския залив може да стимулират европейските стартъпи в отбраната
Възходящата тенденция на Wall Street продължава
Канадски милиардер придоби близо 27% от издателя на списание Economist
Избори 2026: Министър Шарков проведе ключова среща с Мисията на ОССЕ/СДИПЧ
Мъж влачи пребито куче по асфалта и заплаши свидетел с убийство
Захарова: Агресията на НАТО се разширява и обгражда Русия
Украински дронове удариха Русия и взеха жертва
Избори 2026: "Прогресивна България" на Радев води с малко пред ГЕРБ-СДС
Артета: Арсенал имаше нужда от магията на Езе
Пеп след 1:5 от Реал: Всички искат да ме уволнят!
Лапорта смаза конкуренцията като световен шампион по бокс
Оценка от Англия: Левски е европейска сензация!
ЦСКА пропиля много години, но вече работи правилно
Мачовете по телевизията днес, 18 март
5 причини заради които трупате мазнини около талията
Нумерологична прогноза за 18 март
Таро карта за 18 март, сряда
Дневен хороскоп за 18 март, сряда
Храни за късмет за пролетното равноденствие
Сила без фитнес зала: как да развиете мускулна маса
Днес отбелязваме Световния ден на мозъка
Мачовете по ТВ днес (18 март)
Без ток във Варна на 18 март 2026
Честваме паметта на свети Кирил Йерусалимски
Времето във Варна на 18 март 2026
Ясни са първите четвъртфиналисти в Шампионската лига
Откриха градивни елементи на ДНК и РНК в проби от астероида Рюгу
Експерти: Можем да отглеждаме картофи на Луната
Най-силната магнитна буря за последните два месеца ще удари Земята
Екипажът на „Тянгун“ излезе в открития космос: Монтираха защитни панели
Най-голямата слънчева електроцентрала в Китай неусетно преобразява пустинята
Разгадаха 2000-годишна тайна на египетските мумии благодарение на техния аромат