IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Калфин за евровота: Хората гласуваха за статуквото

АБВ не успя да намери посланието, призна той

Калфин за евровота: Хората гласуваха за статуквото

"АБВ не успя да намери посланието, с което да достигне до хората. Показателни за това са резултатите от евровота. Българските избиратели гласуваха за запазване на статуквото. За мен ГЕРБ и БСП са впрегнати в един и същи аспект в него, защото колкото и да говорят, че искат да го променят, на практика те са статуквото", коментира пред Bulgaria ON AIR бившият министър на външните работи и евродепутат Ивайло Калфин.

Той допълни още, че премиерът Борисов сякаш е успял да се върне в първите си години на управление, когато е обикалял страната и е прерязвал лентички.

"Това е тактика на предизборната му кампания, която очевидно е печеливша. Министър-председателят изцяло иззе политическата инициатива на БСП. Докато опозицията говореше за миналото, той наблягаше на бъдещето", отбеляза Калфин.

В студиото на "Денят ON AIR" гостът каза, че при местните избори нещата стоят по различен начин, тъй като там вотът до голяма степен се определял от местните власти. При всички случаи обаче разклащане в редиците на БСП щяло да има.

"Не мисля, че Корнелия Нинова би си тръгнала. Тя несъмнено ще иска да се върне обратно на лидерското място в опозицията. Тепърва предстоят кампании между структурите. И ще започнат да се замерват с процедурни и уставни текстове, след което загубилите ще започнат да се оправдават с това как не носят отговорност. Спечелилите пък ще се забъркат в някой нов скандал", отсече още Ивайло Калфин.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Политика
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата