Бойко Борисов надмина Тодор Живков и Стефан Стамболов по продължителност на управлението като министър-председател. Ако Борисов завърши този си мандат, има шанса да постави рекорд за най-дълго време на държавното кормило, който на този етап "държи" Станко Тодоров.
Според политическия психолог Антоанета Христова Борисов се представя комплексно. Много трудно се намира харизматичен лидер, а той е харизматичен, подчерта тя пред Bulgaria ON AIR.
"Много е гъвкав и адаптивен към различните ситуации. Около него другите партии изпаднаха в криза и не успяха да влязат във форма", посочи Христова.
Политологът Иво Инджов е на мнение, че към края на третия си мандат Борисов е спечелил от слабостта на своите противници. По думите му премиерът припомня стари роли, като ги прави още по-атрактивни чрез новите технологии.
Вчера Слави Трифонов учреди и оглави своята партия "Има такъв народ". Вярвам, че сме на прав път и заедно ще направим нещо, което ще ни остави в историята, заяви шоуменът по време на учредителното събрание.
"България е страна с доста политически партии. Въпросът не опира до бройката, а до програмите и конкретните политически намерения. На този етап единствено партията на Трифонов предизвиква по-голям интерес и очаквания. Може да се очаква, че с висока степен на вероятност ще влезе в следващия парламент", посочи Инджов в "България сутрин" и допълни, че "Има такъв народ" няма потенциал да бъде балансьор в следващия парламент.
"Когато чуя за създаването на нови партии, това не ме радва. Пак ще имаме едно упражнение, боричкане на хора, които никога не са били в политиката. Това никак не е добре, защото виждаме доста неподготвени упражнения за целия период на прехода", каза на свой ред Антоанета Христова.
Тя подкрепи мнението на Инджов, че единственият видим е Слави Трифонов. По думите ѝ той ще има подкрепа, но не много сериозна. Христова допуска, че партията му ще мине 4% на изборите и ще обере много от недоволните хора в полезрението на патриотичните партии.
"ГЕРБ и БСП ще бъдат много по-малко засегнати от останалите. От една страна виждаме разбита група на Патриотите, от която изпъква само ВМРО. Пред БСП стои много сериозна задача, напрежението се трупа. Април или май ще имаме разрешение на лидерския проблем в БСП. Ще видим как ще се препозиционират и как ще се подготвят за следващата година", обясни политическият психолог.
Иво Инджов смята, че БСП не успява да яхне народното недоволство и е много пасивна.
"Продължава да не може да намери себе си. В този смисъл Слави Трифонов се явява доста сериозен състезател, който може да си "отчупи" от електората на БСП", отбеляза политологът.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Броят на студентите държавна поръчка е на най-високо ниво за последните 5 г.
Страните от Персийския залив не могат да избягат от инфраструктурния рекет на Иран
Всички имат различно мнение за единодушното взимане на решения в ЕС
Кабинетът определи критериите за енергийно бедни и енергийно уязвими
Авария на роботаксита в Китай разкрива по-широките рискове от автономните коли
Украйна призова Крeмъл да вземе пример от САЩ за примирието в Близкия изток
Рецепта за козунак на конци с ракия и ванилия
Ахмед Доган: Изпуснахме контрола над ДПС и превзеха партията
Избори 2026: ЦИК забрани безконтролната смяна на членове на комисии
Голямото пътуване за Великден започва: Къде ще е най-натоварено
Кабинетът отпусна 1,19 млн. евро за децата, останали без места в градините
ВИДЕО: Наполи – Милан
Уникално! Англия може да има 7 отбора в Шампионска лига
Световна звезда идва за "Мача на Надеждата" в Бургас
Септември се бори за оцелее в Първа лига, но направи уникално постижение в световен мащаб
Шампион с Левски: Ако не си готов за напрежение, нямаш място на „Герена“
Ясни са „гладиаторите“ на ЦСКА за Монтана, важно завръщане за „червените“
Феноменът Коачела: глобалният подиум на музиката и модата
Агнешка чорба с леща
Какво символизират цветовете, с които боядисваме великденските яйца?
Символи за късмет върху великденските яйца
7 сигнала, че трябва да приемаш повече витамин B7 (биотин)
Как кафето помага за дълголетие и здраве
НАП провери близо 150 хранителни магазина, пекарни и месарници
Прокурорската колегия на ВСС отказа да освободи Сарафов
100 кашона с храни бяха дарени на социални услуги във Варна
Липсващи животни и стотици без идентификация установи БАБХ
360 000 хартиени бюлетини пристигат днес за вота във Варненско
Започва голямото пътуване за Великден! Цивилни патрули дебнат в трафика
Възможно ли е на Венера да има живот от Земята?
Учени твърдят, че са намерили доказателства за възкресението на Исус Христос
Мистериозни звуци от тъмната страна на Луната: Какво чуха астронавтите на НАСА?
НАСА: Има голям шанс извънземните да съществуват
Екипажът на „Артемида II“ не сдържа сълзите си над обратната страна на Луната (+снимки)
Планетата е пренаселена: Идеалният брой хора е 2,5 млрд., сочи ново проучване