"Не забравяйте кой и за какво ви е изпратил тук". С тези думи се обърна най-възрастният народен представител Мика Зайкова от ИТН към новите депутати.
След края на речта й новите 240 положиха клетва.
Още в началото тя съобщи, че заседанието ще се предава пряко по БНТ и БНР, така ги моля за усмивки и за радост.
"Нека народът да види, че народните представители в 45-ото Народно събрание са хора с добро настроение и имат хумор. Датата на моето раждане ми даде привилегията да открия 45-ото Народно събрание и дано да съм добра орисница".
"Вече 1300 години на този горещ кръстопът българите се борят за нашата красива и прекрасна земя, за да има България и за да пребъде във вековете. Много от нашите предци са умирали с усмивка на уста за свободата на нашата страна и съм сигурна, че и съвременните българи биха жертвали живота си, за да я има България. България е минала през много битки и събития, но винаги е възкръсвала, защото мъдрият народ винаги е намирал правилния път към възкресението. И сега се намираме в съдбовно време. Ние сме в пандемия, икономическа и социална криза“, каза Зайкова.Според нея българите много пъти са казвали на политиците къде грешат.
"Българският народ много пъти е кавал истината дали на протести, дали на референдуми, дали на избори, но на 4 април ни изпрати тук с една единствена поръка – промяна, тази промяна, която ще извади България от всички последни места в ЕС. Всички искаме да видим, че не сме на последните места", коментира тя.
Мика Зайкова припомни, че България от 5 място по образованост вече е на 80.
"България е дала на света Паисий Хилендарски, Димчо Дебелянов, певци като Никола Гюзелев, Райна Кабаиванска, учени и изобретатели, които са работили във всички области на науката и никой от нас не иска нашите велики артисти и културни дейци да протягат ръка за пенсия“, каза тя.
"Ние тук наистина можем да направим нещо много важно независимо от това, че сме различни. Имаме една цел, а това е просперитет на България и нейното достойно място в европейското семейство", обобщи Мика Зайкова.

Крипто M&A сделките удариха рекордните 8,6 млрд. долара в годината на Доналд Тръмп
Делът на китайските марки от глобалните продажби на леки коли достига 38% през октомври
Пет лица в Европа се разследват за търговия с вътрешна информация с акции на SoftwareOne
Hugo Boss отново натиска бутона за рестартиране след провал на обещаните промени
Hyundai ще пусне в продажба четириколесен робот с изкуствен интелект през 2026 г.
Тихомир Тошев: Около 25% от кредитополучателите дават половината от дохода си за покупка на жилище
Влак блъсна и уби 16-годишно момче във Враца
МКС постави рекорд с едновременно скачени осем космически кораба
"Възраждане" призова за свикването на Консултативен съвет за национална сигурност
България и Канада обсъдиха разширяване на сътрудничеството в отбраната
Комплектите с евромонети свършиха бързо в пощите
Халанд вече иска да троши фамозния рекорд на Шиърър
Флик: Успехът срещу Атлетико е ключов за Барса
Стърлинг ще "изплува", но ако подпише с... Рексъм
ЦСКА създава нещо модерно и европейско
Шок за Барса! Важен играч е аут поне за месец
ЦСКА 1948 преби Септември и държи второто място
ИГРА: Участвайте и можете да спечелите страхотни награди от „Нощна смяна във „Фреди“ 2“
Късметлийски дни през декември за всички зодии
Нумерологична прогноза за декември
Бизнес облекло за жената лидер – тайните на успешната визия
Как да накарате децата си да ядат повече зеленчуци?
Пълнен шаран за Никулден (Традиционна рецепта)
Баба Емине доживя 101 - каква е тайната на дълголетието й?
Турнир по акробатичен рокендрол за купа „Коледна звезда“ ще се проведе във Варна
Депутатите от "Възраждане" станаха за смях
Българските евромонети се изкупуват като топъл хляб
Капитанът на Спартак Деян Лозев ще е аут до Нова година
Ученици от цялата страна се събират във Варна за конкурса „Будител“
За първи път в историята към МКС са скачени едновременно осем космически кораба
Опитът за кацане на първата степен на китайската Zhuqiue-3 завърши с неуспех (видео)
Ловецът на астероиди изпрати селфи със Земята (СНИМКИ)
Физици изчислиха точното време на Марс
Бактерии могат да превърнат марсианския прах в биоцимент
Reditus Space подготвя за изстрелване възвръщаемия апарат ENOS