Ние подкрепяме занапред минималната работна заплата да бъде както досега основна, върху нея да се начислява класът и всички други постоянни възнаграждения, които имат работниците, но тя да бъде 50 % от средната работна заплата за страната за първите две тримесечия на годината. Това коментира Искрен Арабаджиев, депутат от ПГ на „Продължаваме Промяната“, който е и заместник-председател на Комисията по труда, социалната и демографската политика, цитиран от БТА.
В рамките на заседанието си днес парламентът отхвърли четири различни предложения за удължаване на работното си време. Едно от тях бе на Георги Свиленски от "БСП за България", който поиска заседанието да бъде до обсъждане и гласуване на второ четене на измененията в Кодекса на труда (КТ). Колегата му Иван Ченчев поиска разместване в дневния ред - промените в КТ да станат втора точка за деня, което също не бе прието.
По-рано днес председателят на ПГ на „БСП за България“ Корнелия Нинова каза на брифинг в парламента, че ГЕРБ, "Продължаваме Промяната", "Демократична България", "Български възход" и ДПС са блокирали увеличението на минималната работна заплата.
Вчера депутатите от комисията по труда, социалната и демографската политика приеха на второ четене промени, с които се определя размерът на брутната минимална работна заплата за догодина. Според приетото предложение брутната минимална работна заплата за страната за следващата календарна година се определя до 1 септември на текущата година в размер на 50 на сто от средната брутна работна заплата за предходната година.

Петрол и инфлация – май не е толкова просто
Превръща ли се Европа в един сюрреалистичен съюз?
Dow Jones и Nasdaq затвориха на ръба на корекцията
Тръмп обмисля завземане на ключовия за иранския износ на петрол о. Харг
Решението на Пауъл за мястото му в борда на Фед може да определи лидерството на Уорш
Психолог: Стресът на работа е измерим, но технологиите не трябва да са психотерапевти
Нумерологична прогноза и таро карта за 21 март: Денят носи нови възможности и емоции
Хороскоп за 21 март: Трудности при Телците, Стрелците да внимават с парите
Великден в Гърция става лукс: Скок при храни, горива и почивки
Сюрприз! Разкриха голяма тайна за бразилец в ЦСКА
Камерунски национал тренира като луд за място в Левски
Мачовете по телевизията днес, 21 март
Голям обрат! Левски дава нов договор на отписан
Левски трепери! Илиан Илиев гони голям рекорд на "Герена"
Историческо! ЦСКА започва с трима аржентинци утре
Постен сладкиш за Благовещение
Любовен хороскоп за 23 – 29 март
Противовъзпалителни храни при менструални болки
Нумерологична прогноза за 21 март
Таро карта за 21 март, събота
Дневен хороскоп за 21 март, събота
Двама пострадаха при пожар във Варна
Мачовете и спортът по ТВ днес (21 март)
Виц на деня - 21 март
Времето във Варна на 21 март 2026
Тръмп заговори за край на войната в Иран
Честваме паметта на преподобния Яков Изповедник
Китайски AI в орбита за пръв път управлява робот на Земята
Откритие: Преди 3,5 млрд. години земната кора се е движила шест пъти по-бързо от днес
НАСА планира драстично да увеличи броя на роботизираните мисии до Луната
Създаден е нов каталог на скалисти екзопланети в обитаемата зона
Луната отново е на фокус: НАСА подготвя ракетата „Артемис“ за полет през април
Китай набеляза вулканичен район за първото си кацане на Луната