Заводът на International Armored Group за бронирани машини в Бургас ще се случи с инвестиция от 20 милиона лева. Компанията е избрала града заради добрата му локация, която позволява организация на всички видове транспорт, както и заради помощта на местните органи. Очаква се след около година строежът да е завършен и да започне производството. Необходима е и подготовката на кадри, които да работят в завода. Това заяви Антон Стефов, собственик International Armored Group, в предаването „В развитие“ с водещ Веселина Спасова.
"Подготовката е критична, тъй като кадрите се подготвят обикновено в самите заводи. Те подлежат на допълнителна подготовка и учебни процеси“, посочи гостът.
Той обясни, че подготовката става паралелно – специалистите се подготвят в самия завод.
По думите на госта целта е у нас да се създаде военна промишленост, която е способна да произвежда такава военна техника - да може страната ни адекватно да се защити, на родна територия да се извършват производствените процеси.
"Потенциалът на българската военна промишленост е огромен. Ще създаде възможност ние да се отбраняваме сами, а не друг да ни свърши работата. Защитата на страната е задължение на българската армия основно“.
Според Стефов в света ще има необходимост от все повече бойна техника. „Старите доктрини се променят, това е процес, който продължава и няма да се промени… Имайки предимство във военната техника, имате предимство в защитата“, каза той.
"Трябва да се опитаме да вдигаме нивото на армията, да създаваме работни места, да прехвърлим ноу-хау в България и да сме пълноценни членове на НАТО“, допълни гостът.
Стефов разказа още, че компанията планира изграждането на заводи в Пловдивско и в Благоевград. „Това е необходимо от военна гледна точка“, изтъкна той.
И добави, че не трябва по никакъв начин да допускаме такава техника да се купува извън страната, защото това ни обрича на безкрайни плащания.
Целия разговор гледайте във видеото на Bloomberg TV Bulgaria
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
HOLIDAY PARK Враца отвори врати
Нагел от ЕЦБ: Повишение на лихвите през април вече е вариант
Как AI ни приближава до ерата на „дигиталния лекар“ и персонализираната медицина
Петролът продължава да поскъпва, тласкайки Dow с 200 пункта надолу*
Предизборният дебат "Икономика и финанси" – днес от 19:15 в "Денят ON AIR"
Pony AI и Uber пускат роботаксита в Хърватия като част от разширяването си в Европа
МОК забрани на транссексуални жени участие в Олимпийските игри
Отпускат 5000 евро премия за Лора Христова от родния ѝ Троян
Иран атакува пристанище Хайфа с дронове и порази стратегически обекти
Легенда прогнозира до къде ще стигне Германия на Световното
ЦСКА ще атакува титлата от Австрия
Любимец на "Сектор Г" каза тежката си дума за бъдещето на ЦСКА
Звезда на ЦСКА е сред най-скъпите в Кипър
Кръвно свързан с ЦСКА смаза от критики отбора
Зографски отпадна в квалификацията в Словения
Дневен хороскоп за 27 март, петък
Smart Care реализира 10000 поръчкови душ кабини в София – Какви са съветите на екипа?
Нумерологична прогноза за април 2026
Здравословно отслабване без диети – какво наистина работи
Тест: 3 магични кутии разкриват какво ви очаква в близко бъдеще
10 тайни за стила, които модните експерти крият
Кметът на Варна представи пред министъра на образованието проекта за нова база на МГ „Д-р Петър Берон“
Увеличават заплатите на шофьорите на автобуси във Варна
Вижте как ще изглежда бюлетината за вота на 19 април (ВИДЕО)
Укрепват аварийно светофар в центъра на Варна
Варненски джигит влиза в затвора за хулиганство на пътя
През 1883 г. Луната неочаквано става синя, а Слънцето – „великолепно зелено“: Какво е обяснението?
Материали-чудо могат да направят обектите „невидими“
Учени създадоха първия атлас на мозъка: Как се променя той с възрастта
Загадъчен сигнал доказва съществуването на първични черни дупки?
Междузвездният обект 3I/ATLAS може да съдържа остатъци от извънземно гориво
„Джеймс Уеб“ и „Хъбъл“ заснеха смяната на сезоните на Сатурн