Ако има политическо лидерство, отговорност и ясна програма, винаги има начин. Това каза в предаването "Лице в лице" по bTV бившият премиер Сергей Станишев по повод възможността за съставяне на редовно правителство.
Но лидерството не е вождизъм. Голяма част от лидерите проявяват вождизъм към своето племето си съобразно моментните му интереси. Ние в крайна сметка една нация ли сме или племена, които не се говорят? Ако нямаме диалог и комуниакция по ясни политики, наделява това поведение на отделните лидери, заяви Станишев.
ГЕРБ и "Продължаваме промяната – Демократична България" изкопаха толкова ровове изкопаха помежду си, че трудно може да се говори за коалиция, но може да се говори за сътрудничество при ясни приоритети и носене на отговорост. Сега всеки иска да бъде в много чиста среда, а политиката е да се участва в управлението и да се променя реалността съобразно поетите ангажименти. Политическото лидерство не е следване на моментните нагласи, а поемане на орговорниост и обсняване на избирателите защо го правиш, посочи бившият министър-председател.
В момента има политическа криза у нас, война близо до България и геополитческа трансформация. Вече 2 г. търкаляме Плана за възстаноявавне. С този подход няма да имаме времето да усвоим тези пари и те да стигнат до българските граждани и фирми, коментира Сергей Станишев.
Има ясни приоритети като еврозона, Шенген, войната в Украйна. Това е някаква база съвместно управление. Трябва да се зададе някаква платформа за бъдещето на страната, която да показва, че политицте се занимават с бъдещето на страната, а не с техните конюнктурни интереси. Политиката е носене на отговорност и правене на реални неща, а не само говорене. Трябва да се намери решение, защото хората вече са гневни. Това е игра с огъня и пренебрежение към хората, каза още Станишев.

Технологичните акции поведоха спадовете сред щатските индекси
Кадър на деня за 17 ноември
Светът се отклонява от обещанието си за ограничаване на емисиите от метан
Мерц: Европейските банкови регулации са твърде строги
Новите договори за финансов лизинг се увеличават с над 10% към края на септември
Чиполоне от ЕЦБ се обяви против идеята дигиталното евро да е достъпно само офлайн
Здравословен хляб без брашно
Лесни начини да се отървем от запушения нос
Рибата е сред най-полезните храни - пази сърцето и подпомага съня
Предотвратиха опит за покушение срещу Сергей Шойгу в Москва
Покупка на кола от първи собственик - плюсове и минуси
Спортът по телевизията днес, 18 ноември
Звездата на Черешките има специална клауза в договора си
Мачовете по телевизията днес,18 ноември
Стана ясно колко време няма да играе словенец за Ман Юнайтед
Извънземното пропуска няколко седмици в НБА
Карлос Насар пропуска Олимпиадата, ако избяга от България
Таро карта за 18 ноември, вторник
Дневен хороскоп за 18 ноември, вторник
5 лесни трика при висока кръвна захар
„Един наивник на средна възраст“ по Bulgaria ON AIR ще зарадва любителите на шпионски трилъри
Задължителни ястия за 21 ноември – Ден на семейството
Когато щастието се измерва в покупки – пазаруването като бягство от реалността
Спецов: Доставките на горива няма да бъдат прекъсвани
Тъжна вест! Почина актрисата Елена Жандова
Александър Димитров поиска спокойствие от футболна България
Бивш президент призова за оставка на правителството на Украйна
Тежка катастрофа затвори пътя Варна - София
3,5 по Рихтер в Благоеврад
Мангровите гори се оказаха неочакван източник на метан
Луната се променя в реално време пред очите ни
Китай официално стартира програма за космически туризъм
Траекторията на междузвездната комета 3I/ATLAS е определена с рекордна точност
Не пропускайте да видите Леонидите тази вечер
SpaceX изстреля сателит за мониторинг на морското равнище: Мисия на НАСА и Европа