Нямам намерение да влизам в сговор с Атанас Атанасов и Асен Василев. Това заяви пред БНР проф. Вили Лилков, който от вчера е сред кандидатите за кмет на София на предстоящите местни избори. Той е учен, общественик и политик, който има опит в местната и законодателната власт.
Той коментира изказванията по негов адрес на двамата лидери, направени вчера в предаването на БНР "Неделя 150".
"Господин Лилков се яви на избори за кмет на София и мисля , че спечели около 10 хиляди гласа", каза вчера пред БНР Асен Василев.
„Сигурен съм, че Васил Терзиев ще спечели убедително изборите в София“, заяви пък Атанас Атанасов пред Националното радио.
"Може би лидерите на ДБ и ПП са разчели грешно моето послание. То не е отправено към ръководството на тези формации. Обръщам се към избирателите. Познавам тези хора. Работил съм за СДС и ДСБ и имам хиляди приятели в тези среди", коментира Лилков.
От три години дясното систематично е разделяно от лидерите на т.нар. десница по няколко начина, смята проф. Лилков.
"Тези лидери предложиха на десните избиратели в София да подкрепят Мая Манолова на кметските избори през 2019 година. Има ли човек, който да каже, че тогавашният избор, който направих да застана срещу БСП и Мая Манолова, не е бил правилен? През следващите години тези десни лидери предложиха на избирателите кандидатурата на Румен Радев и я подкрепиха за президент. Тогава аз дадох знак, че не трябва да се гласува за него. Те влязоха в коалиция и управляваха с БСП. Аз и моите приятели, с които повече от 30 години се борим за демокрация в София, не искаме да забравим тези неща. Моята кандидатура се явява като отговор на това възмущение срещу лидерите на десницата, а не срещу личността на техния кандидат", отсече той.
Лилков опроверга твърденията, че е кандидатура на ГЕРБ.
"Настоявам ГЕРБ да се яви със собствен кандидат, който да защити постигнатото и да отговаря за това, което е обещано, но не е постигнато в столицата", призова той.
В тази кампания ще се придържам към разговора за големите проблеми на София и няма да коментирам моите опоненти в личен план, отбеляза още проф. Лилков.
"Няма да говоря за роднините на кандидата на ПП и ДБ. Общинските политики не са място за експерименти. Нека влезе в Общинския съвет, за да се научи и да натрупа опит. Обещавам му, че заедно ще работим за столицата", каза той.
Някои от тези проблемите на града трябва да бъдат адресирани и към държавата – и от гледна точка на законодателството, и на инфраструктурата, отбеляза Лилков.
Според него държавата трябва да помогне на столицата, а не да се държи към нея като мащеха.
Вили Лилков коментира Петицията за провеждане на предварителни избори за общ кандидат на демократичната общност в София.
"В момента търся подкрепа и ще проведа разговор с всички лидери в дясно. Ще изясним концепции и позиции, и ще изградим една коалиция, с която ще се явим на изборите. Ще имаме 24 кандидати за районни кметове. Ще представя листа от компетентни и подготвени хора за влизане в Общинския съвет. Не трябва да съсредоточаваме кампанията само върху личностите на кандидатите за кметове. Общинският съвет е по-важен от кмета", каза той.
Не можех да откажа на хората от Инициативния комитет, които издигнаха моята кандидатура, призна Лилков
Всички жълти павета трябва да се сортират и да се провери основата, коментира още той.

Иран разреши танкери на "братски" Ирак да преминават през Ормузкия проток
Повечето основни храни, плодове и зеленчуци на едро са поскъпнали през седмицата
Основателят на Telegram: Мерките срещу VPN в Русия са причина за прекъсването на банковите услуги
„Алтернатива за Германия“ изпревари партията на Мерц в ново социологическо проучване
Тр. Трайков: Временна промяна на схемата за емисии ще помогне за по-ниски енергийни цени
Тръмп и Израел притискат Иран преди изтичането на крайния срок за споразумение
КНСБ предлага пакет от конкретни социални и икономически мерки срещу инфлацията и кризата
Йотова: Да има повече светлина и надежда в дните ни
Как работи съвременният флорист и каква е тайната на дългия живот на цветята
Патриарх Даниил на Цветница: Да принесем вяра и добродетели, за да царува Христос в сърцата ни
Патриарх Даниил оглави тържествената литургия за Цветница (СНИМКИ)
ФБР арестува племенница на Солеймани и дъщеря ѝ в САЩ?
Флик за издънката на Реал: Не коментирам други отбори
Диана Петкова подобри националния рекорд на 100 метра бътерфлай
Босът на ЦСКА 1948 се майтапи с ЦСКА и Берое
ЦСКА спря прогреса и изпуска контрола на мачовете
Левски лети към титлата: Веласкес ще матира Ясен с три рокади
Йокич и Уемби сътвориха страхотно шоу в НБА
Седмична таро прогноза за 6 – 12 април
Дневен хороскоп за 5 април, неделя
Боядисване на великденски яйца със сода за хляб
5 домашни упражнения, с които ще стегнете бедрата
Как да си приготвите сами костен бульон?
Нумерологична прогноза за 5 април
Агресия на пътя във Варна: Мъж нападна шофьорка, защото спазва правилника ВИДЕО
Кръводарителна акция във Варна днес
"Ние, потребителите" предупреждават: Рекламира ли се широко – не може да има символични 3-4 бройки
По-слаб интерес към Северното Черноморие за Великден, хотели остават затворени
Патриарх Даниил: Да принесем на Христос вяра и добродетели на днешната Цветница
"Артемис II" вече е почти на половината разстояние до Луната
Магнитосферата на Сатурн се оказа асиметрична, за разлика от земната
Астрономи откриха трета галактика, лишена от тъмна материя
Учени откриха как да затоплим Марс само за 15 години
Астронавтите от Artemis II са изправени пред опасността от слънчева радиация
Откриха най-древния град в света, съществувал преди египетската цивилизация
Космическите центрове за данни на Илън Мъск може да се окажат провал