За незабавно сезиране на прокуратурата и ДАНС за установяване на собствеността на множество имоти, сред които и този на църквата "Св. Николай Мирликийски - Чудотворец", които са във владение на руската държава неправомерно, земи и сгради, за които няма данни да имат дипломатически статут, сигнализира председателят ПГ на ДПС Делян Пеевски, в своя позиция на сайта на ДПС.
В сигнала си той обръща внимание на компетентните органи за редица медийни публикации, които осветяват механизмите за обсебване на апетитни имоти и земи в България от страна на Руската федерация.
Фрапантен е примерът със заградени над 11 хил. кв. м. в санитарно-охранителната зона на язовир "Искър" (който снабдява с вода София), за който няма документи за собственост, но са владение от Руската федерация, посочва председателят на ПГ на ДПС.
В сигнала си Делян Пеевски обръща внимание на прокуратурата и ДАНС, че всяко забавяне или нерешителност на българските власти по отношение на разрешаването на тези стратегически за страната ни въпроси от една страна нарушава обществения интерес, от друга страна създава предпоставки за развитие на опасни влияния, свързани с интересите на Русия.
Затова е необходимо да бъдат предприети незабавно всички законови действия, с които да се защитят националният интерес и суверенитет, заключва в сигнала си Делян Пеевски.
За трайното разрешаване този проблем като законодатели ние ще използваме всички парламентарни способи и заедно с колегите от ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ, които вече заявиха нагласа за законодателни промени ще внесем своите предложения в Народното събрание, уточнява председателят на ПГ на ДПС Делян Пеевски.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Превръща ли се конфликтът в Иран в поредната война на изтощение?
Ще се превърнат ли в печалби инвестициите в изкуствен интелект?
AI води до огромна трансформация на трудовия пазар, но промените още не са видими
Гулсби от Фед вижда условия за повишаване на лихвените проценти
Иран отрече да е участвал в преговори със САЩ
Битката за нов изпълнителен директор на Monte Paschi се задълбочава
Магнитни бури удрят Земята в края на март
Късна емисия
Войната в Иран предизвиква срив на туристите в Турция
Мбоко елиминира Мира Андреева
ЦСКА е нестабилен отбор
Флориана Месина
Наливат милиони в Левски!
Обявиха грандиозна новина за Антъни Джошуа
Георги Градев се подигра с Георги Иванов-Гонзо
Дневен хороскоп за 24 март, вторник
Елегантност и модерни силуети от Lanvin за есен/зима 2026/2027 (+Снимки)
3-дневен детокс, с който да се освободите от задържаната вода
Чайове за пролетта – при умора, за добър сън и метаболизъм
Отвъд диагнозата: животът на един социопат
Нискокалоричен десерт с крема сирене без захар (без печене)
Кризата с Иран се оказа "мана небесна" за производителите на електромобили
Парад на планетите ни очаква през април
Кои са колите с най-нисък реален разход на гориво
Помните ли сградата опакована с кашони?
Фрегатата „Верни“ се включва в многонационалното военноморско учение „Морски щит 2026“
Американска частна компания ще осъществи първото кацане на астероид през 2029 г.
ЕКА си купи място в ракета на SpaceX: Какво стои зад това решение
Учени откриха продукт, който може да предпази червата от нанопластмаса
23 март 2001 г.: Денят, в който космосът се превърна в океан за станцията „Мир“
Най-самотните места във Вселената може да са идеални за извънземен живот
Телескопът „Нанси Грейс Роман“ на НАСА преминава финални тестове