На 11 ноември ще бъде първото заседание на 51-ото НС и първи тест за това дали има потенциал за редовен кабинет. Какви са очакванията?
"Ако видим червените линии и всеки си спази обещанието, отиваме на избори. Да видим кой ще направи исторически компромис, ако се сформира едно правителство, за да отбие номера, е като служебния кабинет", заяви бившият депутат от "Продължаваме промяната - Демократична България" (ПП-ДБ) Владислав Панев в предаването "Денят ON AIR".
Той подчерта, че избирателите не вярват в честността на вота, затова декларациите и санитарният кордон са нещо важно.
"Не се касае за 10 000 гласа, а за 20 гласа откраднати за 10 мандата, което променя конфигурацията в огромна степен. Ако се стигне до разговор, трябва да има писмен ангажимент, ролята не е едната страна да поеме ангажимент, това е вредно за демокрацията и страната. Математическите мнозинства са неясни, едно може да е при сегашната конфигурация, друго може да е след 3 месеца, ако "Величие" влезе", каза Панев.
В ефира на Bulgaria ON AIR бившият депутат уточни също, че не е задължително председателят на парламента да бъде от първата политическа сила.
"Ако отидем на нови избори, председателят на НС е в "домовата книга". Всяка една коалиция е плод на компромиси. Ако има преговори те няма да са леки, предвид декларацията. Всичко би могло да се превърне в коалиционно споразумение", убеден е Владислав Панев.
Санитарният кордон според него не е да бъде спрян Пеевски, а да има мнозинство от 121 депутати извън двете ДПС-та и "тогава може да се случи кабинет".
По отношение на избора на Доналд Тръмп за президент на САЩ, Владислав Панев призова първо в Европа да си напишем домашното и след това да очакваме нещо от политиката на Тръмп.
"Европа има доста трески за дялане. Брюкселизмът властва в континента, което не е добре. Политиците смятат, че има голямо значение кой е призидент на САЩ. Дали посолството диктува едно или друго, си личи от надпреварата кой по-напред ще поздрави Тръмп. Преекспонирана е ролята на посолството на САЩ в България", убеден е гостът.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Облигациите не защитават от AI балон
В Испания и Италия банките стимулират дългоочакваното възстановяване на акциите
Илон Мъск подготвя Starlink Mobile – новият мобилен оператор от космоса
Waymo планира софтуерна сервизна реакция заради инциденти с училищни автобуси
Volkswagen планира инвестиции за 160 млрд. евро до 2030 г.
Scope Ratings потвърди кредитния рейтинг на България А- със стабилна перспектива
Костадин Костадинов призова за бойкот на Евровизия
Желязков: На евромонетите са национални символи, личности и обекти
Министър Иванов: Когато правителството има цел, резултатите не закъсняват
Браво! Зографски с ново много силно представяне
Левски с коледна акция
Тунчев: Много важна победа!
Арда удари Локомотив насред Пловдив
Макс грабна полпозицията, все пак Норис ще е до него на първа редица
НА ЖИВО: Черно море – ЦСКА 0:0
Дневен хороскоп за 7 декември, неделя
Седмична таро прогноза за 8 – 14 декември
Любовен хороскоп за 8 – 14 декември
„Атомни навици. Наръчник за постигане на мечтания живот“ от Джеймс Клиър
Как да растем заедно, когато приоритетите се променят?
Пикантни скариди с нахут на тиган
Внимание! Чакат ни мощни магнитни бури в следващите дни
Желязков посети Монетния двор, за да види лично как се секат българските евромонети (СНИМКИ)
"Toха" взе приз за цялостно представяне на кулинарния фес за Никулден във Варна (СНИМКИ)
Спипаха двама гастрольори, тарашили жилища и автомобили във Варна
Трима мъже от Попово са загиналите при зверската катастрофа край Търговище
Няма опасност за околната среда заради авариралият танкер край Ахтопол
Почистването на орбитални отломки може да се превърне в печеливш бизнес
Съоснователят на Neuralink стартира проект, който може да промени човешката еволюция
Роботът Optimus е усвоил бягането, движейки се почти като човек
Открита е уязвимост в механизма за възстановяване на ДНК на раковите клетки
Blue Origin представи проектиран с AI източник на енергия за Луната
Учени разгадаха мистерията на радиационните пояси на Уран