Ако разпространението на Covid-19 представлява глобален тест за закупуването на храни онлайн, то супермаркетите като цяло не успяват да се справят, пише в анализ The Wall Street Journal, цитиран от Bloomberg TV Bulgaria.
Все пак бизнесът за електронна търговия ще бъде съвсем различен след кризата, посочват от изданието.
Откакто е започнала пандемията уебсайтовете на големите търговци за хранителни стоки в света са толкова много залети с работа, колкото и техните физически магазини. Натискът върху онлайн доставките вероятно ще нараства, тъй като все повече държави блокират напълно движението в градовете.
Среднодневният трафик към онлайн магазина на Walmart е достигнал 1.1 млн. души между 1 и 20 март, което е ръст от 55% на среднодневния брой посетители за последните два месеца, показват данни на анализаторската компания SimilarWeb.
Kroger, Peapod, Instacart, Carrefour и Tesco също регистрират голям скок в ежедневния трафик. Броят на американските домакинства, които поръчват хранителни стоки онлайн, приблизително се е удвоил този месец до 40 милиона в сравнение с нивата, отчетени през август 2019 г., показват данни, публикувани в четвъртък от консултантската фирма Brick Meets Click.
Въпреки че през последните години супермаркетите инвестират много в своите онлайн бизнеси, те не са готови за текущите нива на търсене. Инфраструктурата все още е незряла в световен мащаб: 7.6% от хранителните стоки в САЩ са закупени през интернет преди избухването на пандемията, докато в Испания само 2.4% от продажбите се случват онлайн, сочат данни на Kantar. САЩ онлайн продажбите на хранителни продукти заемат около 3.1%.
По време на пандемията се оказа по-трудно да се увеличи капацитета на онлайн продажбите, отколкото този на физическите магазини. Например във Великобритания Ocado, който работи в партньорство с Marks & Spencer, вече не приема регистрации на нови клиенти.
Все пак обаче някои търговци на дребно залагат, че допълнителното търсене ще се задържи и удвояват капацитета на сървърите си.
Онлайн магазините за хранителни стоки може и да изпитват затруднения в момента, но те ще излязат от неочакваното си изпитание, по-добре подготвени за бъдещето, отбелязват от The Wall Street Journal.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
S&P 500 започна седмицата почти без промяна, Intel тласна чиповете надолу
Администрацията на Тръмп е отнела над 175 хил. визи от началото на мандата му
Кадър на деня за 10 август
Руският Върховен съд забрани на антивоенната партия "Яблоко" да участва на парламентарните избори
Ръководителите на UniCredit и Commerzbank са провели първия си разговор за германската банка
Тръмп поиска от Иран да плати компенсация за убити хора във войни, атаки и протести
Има ли "правилен" час за риба? Ето какво показват данните
Рецепта за кекс с узо
Късна емисия
Обявиха извънредно положение в Колумбия, ЕС е в готовност за помощ
Нинова за убийството в Пловдив: Ако бях съдия - най-високата присъда
Ботев Пловдив победи Спартак Варна у дома
2000 човека дойдоха на фалшивата сватба на Роналдо + СНИМКИ
ВИДЕО: Черно море – Лудогорец
Ливърпул обяви трансфера на Роналд Араухо
Байерн започва преговори за нов договор с Хари Кейн
Славия победи с 3:0 Ботев във Враца
Таро карта за 11 август, вторник - Петица жезли
Дневен хороскоп за 11 август, вторник
Сладкиш с кайсии за Голяма Богородица
Без декори и ефекти: LP направи концерт, който публиката няма да забрави
Красив и различен - deep french маникюр (+Снимки)
TRENDER POSH – дамски смарт часовник, създаден за различните моменти от деня
Защо продължителното пътуване влошава хроничната тазова болка при мъжете?
Нова надежда при макулна дегенерация: Иновативна система за продължително лечение
Остра чернодробна недостатъчност след топлинен удар
България е с най-висока честота на вроден сифилис в ЕС!
Връзката на щитовидните заболявания със сърдечно-съдовата система
Варна въвежда услуга за денонощно здравно наблюдение на хора в риск
Електромобилите станаха по-евтини от хибридите
Куриоз: Изритана топка по време на мач причини верижна катастрофа (ВИДЕО)
Наблюдаваме частично пълно слънчево затъмнение от България
НСИ показва как се променя официалната статистика с изложба в Морската градина на Варна
Мъж без книжка, опита да избяга от полицаи във Варна
Ясни са победителите в 50-ия юбилеен международен бридж фестивал „Варна“