IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Глоба до 10 000 паунда в Англия при отказ от изолация

За хора с ниски доходи помощ от 500 паунда, докато са под карантина

Снимка: архив, БГНЕС

Снимка: архив, БГНЕС

Отказ за самоизолация, ако такава бъде поискана от властите, от днес ще бъде смятан за незаконен акт в Англия и ще се налагат глоби до 10 000 паунда.

Проучване показва, че само 18% от хората със симптоми на коронавирус са се самоизолирали досега, предаде БНР.

Всеки, който е с положителна проба за COVID-19 или е бил информиран, че е бил в близък контакт с някой с положителна проба, сега е задължен да се самоизолира.

Първоначалната глоба при отказ ще бъде 1000 паунда и може да достигне 10 000 при повторен отказ или друго сериозно нарушение на разпоредбите.

Полицията ще разполага с правомощия да извършва необходимите проверки.

Хората с ниски доходи, които не могат да работят и не могат да имат доходи, докато са в самоизолация, ще получат помощ в размер на 500 паунда.

Министърът на вътрешните работи Прити Пател заяви, че новите глоби са ясен знак, че министрите „няма да позволят на онези, които нарушават правилата, да анулират постигнатия с много труд напредък на спазващото законите мнозинство“.

А министърът на здравеопазването Мат Ханкок посочи, че правителството няма да се поколебае да наложи допълнителни мерки, ако случаите на заразяване продължат да се увеличават.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата