Протестното шествие в София тази вечер започна от Орлов мост, премина пред сградата на Народното събрание и стигна до Президентството с освирквания и скандирания „Мафия!“.
Протестиращите бяха около стотина души, а протестът беше силно охраняван от полиция и жандармерия.
Част от исканията, които бяха обявени, са свикване на Велико народно събрание, да не бъдат допускани до избори партии, които вече са били във властта, да има увеличение на пенсиите и парите за майките.
Един от участниците в протеста заяви: „Не искаме да се противопоставяме на реда, но защо трябва редът да се противопоставя на мнението на хората”. Друг от участниците каза: „ Управляващите взимат заплати по 20 000 – 30 000 лева, а ние нямаме един лев за хляб”, предаде „Фокус“. Утре протестиращи отново ще се съберат на Орлов мост в 18.00 часа.
Не повече от 30 души се събраха днес пред сградата на ЕВН Пловдив на протест. Протестиращите отлъчиха още един от тях - Иван Бояджиев. Мъжът е в гладна стачка вече 9-ти ден. Днес той предизвика негодуванието у другите с това, че вече се е срещнал с пловдивския кмет и е провел с него разговор. По думите му, той е продължил около час и половина и е бил конструктивен. Протестиращите имат искания към кмета, които ще му връчат, когато бъдат оформени. Те са свързани с високите данъци и такси в Пловдив. На протеста се появи за малко и още един от отлъчените, футболната легенда Петър Курдов, Той постоя встрани само за да обяви пред журналистите, че дава пресконференция утре.
За поредна вечер кюстендилци се събраха на протест срещу високите цени на тока и монополите. На площад „Велбъжд” отново беше и кметът на Кюстендил Петър Паунов, неговите заместници, общински служители, много кюстендилци. От днес ръководството на протеста има и свой офис, в който ще приема мненията на гражданите. Избраният от протестиращите координационен съвет се разграничи от представителя на Кюстендил, който е участвал на среща в Сливен. И тази вечер всеки желаещ имаше възможност да изкаже своето мнение, а на един от протестиращите му беше отнета думата заради партийни скандирания. Утре освен традиционния протест недоволните от високите сметки за електроенергията ще проведат и протестно шествие до сградата на ЧЕЗ.
Въпреки лошото време десетки бургазлии се събраха и тази вечер на протест в центъра на града. Те се заканиха, че всеки ден ще е така, докато исканията им не се изпълнят. Един от организаторите на протеста каза, че искат държавата да си свърши работата, органите, които контролират монополите, да си свършат работата, защото новите сметки за ток никак не са малки. Протестът се охраняваше от полиция и нямаше инциденти.
Протестно шествие имаше и във Варна. След като протестиращите се разделиха на няколко групи - за и против кмета на града, една група блокира със седящ протест бул. „Мария Луиза”. По-голямата част от протестиращите обаче, 200 - 300 души, тръгнаха на протест от сградата на общината до Катедралата. Във Варна протестът почти изцяло вече е насочен за или срещу местното управление. Издигнати са плакати, които подкрепят кмета Кирил Йорданов и такива срещу него. По-голямата част от протестиращите не могат да стигнат до единомислие по отношение на бъдещите си действия, като се обвиняват взаимно в политически пристрастия и в това, че още от началото на събитията във Варна, са внедрени хора с партийна принадлежност.
Около 50 души присъстваха тази вечер на протеста в Благоевград. Утре смятат да подкрепят протеста на лекарите от 16.00 часа пред сградата Регионалната здравноосигурителна каса в Благоевград.

Затруднената верига луксозни магазини Saks пропусна лихвено плащане по облигации
Как Instagram Reels се превърнаха в бизнес за 50 млрд. долара
BYD е продала 4,6 млн. електромобила през 2025 г., изпълнявайки целта си
TSMC получи лиценз от САЩ за внос на оборудване за производство на чипове в Китай
Унгария губи правото си на помощ от ЕС за още над 1 млрд. евро
Акциите на "Сирма", "Шелли" и БФБ поскъпнаха с по над 60% през 2025 г.
Токът за бизнеса поскъпва с 29% от 2 януари
Шест китайски зодии привличат късмет и пари на 2 януари
Вуцов обеща: Ще ви казвам много неща, от които имате нужда!
Лудост! Сензационен вариант за нов мениджър на Челси!
Гръм от "Герена": Левски се разделя с капитана си?
Еуфория на "Герена": Левски подписва с национал на България
Шеф на Ботев за Ивелин Попов: Да му дам да кара тир ли?
Край на сагата! ЦСКА взима огромна звезда от Първа лига
Пълнолуние в Рак на 3 януари 2026 – внимаваме с емоциите
Годишен хороскоп за всяка зодия за 2026
Защо родените през януари са толкова специални?
Дневен хороскоп за 1 януари 2026, четвъртък
Месечна нумерологична прогноза за януари 2026
Как да създадем новогодишни обещания, които имат значение
Традиционно: Варненци посрещнаха новата година с плуване в морето
За ЧНГ: Путин изпрати дронове на Зеленски
МВнР: Няма данни за загинали българи при взрива в бар
33-ма пияни или дрогирани водачи спипа КАТ в последния ден от 2025 г.
При пожари: Мъж загина, друг пострада тежко
Боже, пази България! Как да разпознаем ментетата на новата ни валута (ВИДЕО)
Най-любопитните небесни събития, които ще наблюдаваме през 2026 г.
Исландия регистрира рекордно висока температура за Бъдни вечер
Радиоактивният океан на Европа: С какво може да се храни извънземният живот
Търси се мениджър, който да… „защити човечеството от изкуствения интелект“
Растителните полифеноли могат да забавят развитието на катаракта
Оказва се, че 3I/ATLAS не е уникален обект