Ние не сме представители на протестиращите. Искахме неутрална територия. Няма да отидем на 1-ви август при премиера, отсече Антоанета Цонева от Института за развитие на публичната среда, един от четиримата инициатори за среща с представители на властта.
Вчера Пламен Орешарски изпрати до нея покана за разговор в правителствената сграда в четвъртък от 15.00 часа.
Тя бе в отговор на предходна покана за публичен дебат "за" и "против" оставането на правителството, изпратена до премиера, лидерите на БСП и ДПС и МВР шефа Цветлин Йовчев от Антоанета Цонева, режисьора Стоян Радев, юриста проф. Георги Близнашки и бившия служебен министър на икономиката Асен Василев.
"Искахме дебат. Не приемаме покана да бъдем приети от премиера. Не сме изпратени от никого. Никой не ни плаща, никой не ни координира. Нямаме комуникация с другите трима от представителите на властта, към които сме отправили покана. За нас беше важно да са заедно. Има въпроси без отговори. Властта трябва да ги даде в открит диспут. Когато я няма отсрещната страна, не можем да чуем контрааргументите им", настоя днес Цонева пред БНР.
По думите й въпреки многобройните заявки за готовност за диалог с протестиращите и "чуваемост" на всички гледни точки, изглежда, че властта затваря вратата пред критиците си.
"Искаме да се случи без кордони и заграждения. Нашите аргументи се манипулират от управляващите. Моите приятели са включвани в различни схеми и фалшиви внушения", категорична бе Антоанета Цонева.
Междувременно премиерът днес прие представители на контрапротестиращите от гражданска инициатива "За нов Обществен договор".
На закрита за медиите среща те трябва да му предоставят подписка с 260 000 души в подкрепа на кабинета му.

ЕС иска от страните членки да започнат да запълват газовите хранилища отрано
Пламен Димитров: От страна на САЩ липсва пълна стратегическа яснота в конфликта с Иран
Поскъпването на АІ компания за дронове с 1000% изобличава новата мода на Wall Street
Amazon ще направи нов опит да стъпи на пазара на смартфони
Путин: Русия остава приятел и партньор на Иран
Панамският канал работи на максимален капацитет с повече LNG танкери
Цените на горивата в България продължават да растат - дизелът над 1,50 евро
Над 35 хиляди поискаха да гласуват в чужбина
Румен Радев: Ще си върнем държавата, няма сила, която да ни пречупи
Без аналог: След масовото измиране на редки птици - откриха и мъртви делфини край Шабла
Уимбълдън даде зелена светлина за повече технологии
Замфиров и Кръшняк преодоляха квалификациите в паралелния гигантски слалом
Като ЦСКА: И Левски ще има нов стадион!
Правилата са за всички: Връчиха акт на Бербатов заради пистолета
Групата на Левски е ясна: "Син" герой ще липсва днес
Босът на ЦСКА 1948 се майтапи с Левски и Кокала + СНИМКА
Седмична нумерологична прогноза за 23 – 29 март
Френски туист – вечният шик в прическите, който се завръща (+Снимки)
Постен сладкиш за Благовещение
Любовен хороскоп за 23 – 29 март
Противовъзпалителни храни при менструални болки
Нумерологична прогноза за 21 март
Международна изложба на котки се провежда във Варна
Какво ще бъде времето в неделя?
Връчиха акт на Бербатов заради пистолет
Басейнова дирекция–Варна възложи изследване на водни проби от Шабленското езеро
МВнР с позиция относно ситуацията в Ормузкия проток
Проф. Сергей Игнатов: 20 април ще бъде присъствен, но неучебен
Китайски AI в орбита за пръв път управлява робот на Земята
Откритие: Преди 3,5 млрд. години земната кора се е движила шест пъти по-бързо от днес
НАСА планира драстично да увеличи броя на роботизираните мисии до Луната
Създаден е нов каталог на скалисти екзопланети в обитаемата зона
Луната отново е на фокус: НАСА подготвя ракетата „Артемис“ за полет през април
Китай набеляза вулканичен район за първото си кацане на Луната