Тенорът Георги Петров, който беше отстранен от хора "Йоан Кукузел" след статус във Facebook, все пак реагира на думите на Вежди Рашидов от тази сутрин. Припомняме, че министърът го разкритикува в ефира на bTV, че достойнството струвало 50 лева и обеща - "100 лева ще му дадем, да се успокои и да не пее, ако може".
Рашидов не поиска да чуе правото на отговор и от телевизията се съобразиха с желанието му. Той разкри още, че се радва много на есемеса, изпратен му от рибарите от Ченгене скеле, с което му благодарят, че прославя България по света.
Все пак Петров коментира грозните нападки.
"Не съм обиден, аз съм омерзен от това, че министърът на културата се радва на есемеса на рибарите. Защо не е министър на рибарите, а на културата? Не желая да общувам с такива хора, не съм ги избирал, но законовото положение е аз да си плащам данъците и хората, които са на власт, да получават заплатата си от такива като мен", заяви певецът пред bTV.
Георги Петров изрази недоумение защо някой, когато иска да използва услугите на друг, смята, че те са безплатни.
"Моят въпрос не седи за това дали опират до 100-200 лева. За мое голямо съжаление институция като Министерство на културата го сведе до битийното му обяснение и принципно защо дейците на културата не получават заслуженото и как да оцеляват в България и не влизаме ли в крив популизъм", заяви тенорът.
Той допълни, че няма нужда от парите на Рашидов, тъй като не е свършил никаква работа за него.
"Неговите пари са си негови, изкарани с неговия труд и аз нямам никакъв претенции към това нещо. Имам принципно положение, което съм поставил от самото начало. За съжаление, аз съзнавам моята грешка на начина ми на писане и на изказ, но стигаме дотук - хората трябва да се научат да търсят същността на проблема", допълни Петров.
Той добави още, че се чувства обиден от профанизирането на цялата история.
"Едни хора, които ми говорят за престиж и как трябва да правя престиж без пари, най-вероятно бъркат основни правила в най-обикновените стоково-парични отношения. Аз смятам, че всеки български певец трябва да бъде възнаграден според достойнствата си и смятам, че г-н Рашидов също така е възнаграден", аргументира се хористът.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Украйна търси с какво да замени Patriot заради постоянния дефицит на ракети
Кризата в Иран може да нанесе най-тежкия удар на страните от Персийския залив от 90-те
Д. Тодоров: Инфлацията може да се вдигне между 0,5% и 1% при цена на петрола над 100 долара
Dow Jones се понижи с над 750 пункта в новия си най-лош ден за 2026 г.
BMW се стреми към възстановяване в Китай чрез своята серия Neue Klasse
Тръмп замрази 106-годишен закон в САЩ, за да намали цените на бензина
Калин Стоянов сезира прокуратурата за натиск и злоупотреба от Иван Демерджиев
Иран екзекутира трима души, задържани за протестите срещу режима
Сериозни проблеми мъчат Лудогорец
Добра и лоша новина за Левски
Левски получи двоен стимул в битката с Лудогорец за титлата
Голям проблем за Италия в битката за класиране на Мондиал 2026
Спартак Варна – Лудогорец
Рома – Болоня
Време е за приказки!
Нумерологична прогноза за 19 март
Дневен хороскоп за 19 март, четвъртък
Новолуние в Риби на 19 март – мечтаем смело, но не бързаме
Таро карти за април за всяка зодия
Ново начало за 3 зодии на 20 март – пролетното равноденствие
Времето във Варна на 19 март 2026
Честваме паметта на светите мъченици Хрисант и Дария
Литературно събитие събира над 30 артиста в близо 50 срещи във Варна и страната
Деца се запознаха с интересни легенди от Североизтока
Над 1100 учители се обучиха да използват изкуствен интелект в учебния процес
Пета гимназия е №1 по мини футбол за VIII-X клас в „Ученическа купа Варна 2026“
Рядко явление в Атлантическия океан: Морски гиганти са забелязани на неочаквано място
НАСА с необичаен призив: Снимайте градушките!
Ще се превръщат ли роботите-фермери в тор след края на експлоатацията си?
Мощна магнитна буря ще удари Земята между 19 и 22 март
НАСА планира ежемесечни кацания на Луната през 2027 г.
Възможен ли е извънземен живот на луни, реещи се в мрака на Космоса?