Противно на всички закони и норми в нашето общество, превишавайки правата, дадени им от народа, г-н Волен Сидеров и г-н Десислав Чуколов хулигански нарушиха правилника на НАТФИЗ като автономно учебно заведение.
С тези думи ректорът на Академията проф.д.н. Любомир Халачев се обърна към Цецка Цачева, Сотир Цацаров и Румяна Бъчварова в официално изявление.
По думите на Халачев преподавателите и студентите са възмутени от наглото поведение на народните представители.
"На 23.10. 2015 към 20.15 часа, придружени от група здрави мъже-охранители и видео оператор, те са нахлули в сградата на Академията, като са отстранили портиера от поста му. Аз не знам какви са били подбудите им, но те са снимали с телевизионни камери студентите, заплашвали са ги и неприлично са ги обиждали. Когато аз пристигнах в 20.45, те вече си бяха тръгнали, но студентите бяха изплашени, някои от тях дори се стахуваха да говорят", пише в писмото на проф. Халачев.
"На 25.10 г-н Сидеров отново посещава Академяита, този път без охранители и придружен от оператор на телевизия "Алфа" и депутат от ПП "Атака". Като предизвиква студентите и отново нарушава автономията на Академята, той съвсем неправомерно използва имунитета си на народен представител. Дори след многократните ми покани да напусне помещенията той отказваше и само намесата на полицията успя да предотврати усложненията", добавя ректорът.
Според проф. Любомир Халачев действията им са груби, недостойни за статуса на народни представители и без прецедент в историята на Академията през последните 25 години. Молбата на академичната общност е да се направи всичко възможно тези постъпки да намерят точната реакция на закона.
"Смятаме, че в Република България законите трябва да стоят над отделната личност - така, както е във всяко съвременно демократично общество. Вашите действия, уважаеми дами и господа, ще бъдат гаранция за вярата на младите хора в нашата обществена система", завършва ректорът на НАТФИЗ.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Годишната инфлация в еврозоната е достигнала 1,9% през февруари
Revolut влиза в билетния пазар у нас чрез Eventim
Системата на Кока-Кола в България бе обявена за „Инвеститор в обществото“ от БФБЛ
Audi очаква възстановяване на рентабилността през 2026 г.
Южнокорейският индекс Kospi поведе ръстовете в Азиатско-Тихоокеанския регион
София е шеста в Европа по най-ниски средни цени на жилищата
Смъртоносно огнище на менингит в Югоизточна Англия: 20 заразени и две жертви
Gen Z фолклорът на Мона: "Давам" завършва трансформацията на певицата
С "Огледалото на дявола" стартира пролетта на българското кино по Bulgaria ON AIR
В София вдигнаха 35-метрово виенско колело (СНИМКИ)
"Всички под едно слънце" в името на децата със синдром на Даун
ЦСКА обяви важна новина за бъдещето на футбола, замесен е и Стоичков
Левски лети към титлата: Веласкес готви изненада за Черно море
Мачовете по телевизията днес, 18 март
Звезда на ПСЖ: Да разбиеш Челси е фантастично!
Мениджърът на Челси ревна след побоя от ПСЖ
БФС посочи грешката на Берое - Левски + ВИДЕО
Duran Duran с концерт в София на 1 юли 2026 година
Печено дърпано свинско с горчичен сос
Таро карти за април за всяка зодия
Салата с пиле и аншоа
Тест с карти: Какво ще се промени в живота ви до една година?
5 причини заради които трупате мазнини около талията
Зам.-председателят на НС Юлиана Матеева оглавява листата на "Величие" във Варна
Кабинетът дава 25 млн. евро за подкрепа на физически лица заради поскъпването на горивата
Пиян мъж нападна пътници и полицаи във влака Варна – Шумен
Дете намери и върна и книга с 400 евро, забравена от възрастен мъж в пощата
Решено: Пенсионерите ще получават добавки два пъти годишно
61 години от първата разходка на човек в открития космос
Учени разгадаха мистерията на нестабилната магнитосфера на Луната
Откриха градивни елементи на ДНК и РНК в проби от астероида Рюгу
Експерти: Можем да отглеждаме картофи на Луната
Най-силната магнитна буря за последните два месеца ще удари Земята
Екипажът на „Тянгун“ излезе в открития космос: Монтираха защитни панели