Летният туристически сезон бе рекорден до момента с броя на чуждестранните туристи, които са посетили нашата страна, каза пред телевизия "Черно море" министърът на туризма Николина Ангелкова. За периода от април до септември имаме над 6 млн. посещения, от юни до септември – над 5 млн., което се случва за първи път от 20 години.
По думите й Варна стои изключително добре на фона на тази статистика с ръст от 22% от периода януари – август – около 1 млн. туристи. Само за лятото чуждите туристи са около 800 000.
"От май месец сме стартирали разговори с големите туроператори, с които сме работили досега, с асоциациите на туроператорите в целевите ни пазари. Насочихме внимание в онлайн рекламата и дигиталния маркетинг, за да може отсега да заложим параметрите, които ни интересуват за следващото лято", каза още тя.
"Това е много важно в сектор, какъвто е туризмът – динамичен, със сезонен характер, променящ се бързо. Министерството на туризма съществува едва от две години като отделно ведомство. Именно заради поетия ангажимент на това правителство, на премиера Борисов, ние ще успеем да превърнем страната ни в целодневна туристическа дестинация", допълни Ангелкова.
По думите й министерството е създало 8 културно-исторически дестинации. "Две преминават през територията на Варна – столиците и градовете на българските царе и патриарси и морските крепости на България", каза министърът.
На територията на Варна има много минерални извори. Само в курорта "Св. Константин и Елена" са 7. Римските терми са в пешеходния ринг на Варна. Данните от април, май и юни месец показват голям ръст при този вид туризъм. За април – 20%, май – 20%. Юни – 28%. Целта на града е да бъде целогодишна туристическа дестинация.

SpaceX пише история с рекордно IPO и набрани 75 млрд. долара
Отмяната на атаката на САЩ срещу Иран окрили щатските индекси
Кадър на деня за 11 юни
Световното първенство по футбол не оправдава очакванията на туристическия сектор в САЩ
Васка Бакларова: Подготовката на кадри изисква активното отношение на бизнеса към училищата
Нарастващите жилищни разходи оставят все повече европейци без дом
10 кожни проблема, при които алое вера може да помогне
Съвети за подреден гардероб с дрехи
Испанска рецепта за люти чушлета
Защо се събуждаме между 3 и 4 сутринта: Най-честите причини според специалистите
Здравословни вечери - менютата, които понижават холестерола
ГДБОП задържа мъж със 77 GB детска порнография
Южна Корея – Чехия
Спортът по телевизията днес, 12 юни
Мачовете по телевизията днес, 12 юни
Мексико откри Мондиал 2026 с победа 2:0 над Южна Африка и три червени картона
Мексико - Южна Африка 2:0
Стоичков с култово обаждане до Илиана Раева заради Сираков
Таро карта за 12 юни, петък
Пълнозърнесто тесто за диетична пица
Дневен хороскоп за 12 юни, петък
Какво означава, ако видите сойка? Скритата сила и синьото перце
„Тъмната вещица“ от Нора Робъртс
3 напитки, които стимулират метаболизма веднага след ставане
Прецедент: Цял континент разреши шофиране след употреба на марихуна
Чудо: Момиче падна от 12-ия етаж и оцеля (ВИДЕО)
Магнитна буря ще удари Земята в петък
Награждават призьорите от Националния литературен конкурс „Този безкраен свят“ във Варна
Над 250 участници се включиха в Националния форум на социалните услуги край Варна
Олимпик (Варна) са доволни от деветото място в Североизточната Трета лига
Как се е появил полът: AI моделира интимния живот на първите животни на Земята
Нова генна терапия за аутизъм показва обещаващи резултати
Лунен метеорит разкрива историята на три древни сблъсъка
Могат ли милион сателита с AI да предизвикат хаос в орбита? Мъск не мисли така
Вулкан в Антарктида изхвърля злато всеки ден
Фосили на 5 млн. години: Откриха най-голямото китово гробище в Индийския океан