Бебето на починалата в Сливен родилка Ренета Томова ще бъде транспортирано в София по желание на близките, става ясно от писмо до медиите на Пациентски организации "Заедно с теб".
Бащата на Ренета - Петър Томов, е потърсил съдействие за прехвърляне и обгрижване в столицата на новороденото, родено в сливенската болница с този трагичен край за младата майка. След кратък разговор с доц. Ралица Георгиева за проблемите на бебето, както и молба за съвет и съдействие с оглед и на тежката загуба за семейството, е решено бебето да бъде преместено за консултации и рехабилитация в СБАЛ на Детски болести в София.
По-рано днес стана ясно, че Окръжната прокуратура в Сливен разследва за лекарска грешка, заради случая с починала 33-годишна жена при раждане в болницата в града.
Вчера жителите на Сливен протестираха с искане за справедливост.
Заключението на лекарите е, че причина за смъртта е белодробна емболия, но близките на родилката смятат, че тя е починала вследствие на странните методи на лекарите, приложени по време на раждането.
Ренета Томова е имала нормална бременност, на 15 август през нощта тя е била приета в болницата в Сливен за първото си раждане. Тя родила дъщеря си Мария в малките часове на нощта. "Раждането започнало нормално, но в един момент се появил проблем", разказа бащата на Ренета, Петър Томов пред Bulgaria ON AIR.
На другия ден състоянието на младата жена започнало да се влошава. "Беше контактна, но не изглеждаше добре, беше като смазана, каза, че всичко я боли", спомня си почерненият баща.
После Ренета разказала на близките си, че детето излизало трудно и се наложило да я натискат по корема, за да извадят плода с така наречения метод Форцепс.
В петък родилката била преместена в реанимация, а малко по-късно съобщили на родителите й, че е починала.
"Ще ги съдя до дупка, детето си няма да го върна, но няма да ги оставя", каза Петър. И майката на Ренета иска тези, които са убили дъщеря й, да отговарят за стореното.
Новороденото също е в тежко състояние, вследствие на раждането. Малката Мария е с пареза на ръката и мозъчен оток.
Ренета Томова е собственик на конна база край града, където организираше курсове по езда и детски лагери.
Ден след раждането, Ренета почива от белодробна емболия. Пред Bulgaria ON AIR родителите ѝ са категорични – ще съдят болницата.

53 области в Русия изпитват недостиг на гориво след украинските атаки срещу рафинерии
Мобилно приложение ще показва на потребителите къде най-евтино могат да закупят стоките си
Berkshire Hathaway изоставя учебника за инвестиции на Уорън Бъфет
Федералният резерв се нуждае от по-добра, а не от по-малко комуникация
Доматите поевтиняват с близо 23% на борсите у нас тази седмица
Британският премиер Киър Стармър може да подаде оставка утре
Глобяват за бране на липов цвят и чупене на клони в Стара Загора
След отстраняването на Георги Георгиев: Балотаж за кмет в село Бата
Обедна прогноза
Бюджет 2026: Спор за дефицита и фискалната рамка
Барса и Ливърпул влизат в битка за румънска "пчеличка"
Бразилски национал потвърди за Ман Юнайтед
Напуска ли? Ас на Левски взе ключово решение за бъдещето си в Левски
Огромен проблем за Левски! Конкуренцията за мечтан играч стана жестока и цената му скочи
Синът на Батков към Божков: Засрами се!
ЦСКА и БГ клубовете газят наред ирландци
МОЛЕЦ стартираха лятното си турне пред 5000 души и със специална изненада от DARA
Поверия за 21 юни – най-дългият ден в годината
Баница със сирене и спанак за Еньовден
Магията на хортензията: Цветето на хармонията и късмета
Нумерологична прогноза за 21 юни
Седмична таро прогноза за 22 - 28 юни
Украйна удари Крим и уби четирима
АПИ: Пострадалите работници при вчерашния пътен инцидент, не са наши служители
Делегациите на САЩ и Иран вече са в Швейцария
Съосновател на Ubisoft загина при самолетна катастрофа
Издирват 3500 нашенци за непогасени студентски заеми на Острова
Председателят на Камарата на архитектите във Варна: Събарянето на сгради в „Баба Алино“ може да се забави с години
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
НАСА разширява партньорството си с частния сектор за сателитни данни