Часове преди началото на новия политически сезон наблюдавахме един добре познат сюжет – посред нощ и след близо 4 часа коалиционен съвет, управляващите решиха да запазят властта си.
Поредните компромиси в името на стабилността бяха предшествани от остра критика на Волен Сидеров към поведението на вицепремиера Валери Симеонов и искане за неговата оставка.
Всичко това на фона на сатиричните опити на Красимир Каракачанов да омиротворява патриотичното трио със синя каска.
"Проблемът на този кабинет не е парламентът, а изборите, които предстоят догодина. Именно бъдещето му ще се реши на тези избори. Действията на коалиционните партньори са продиктувани от тях. Политиката в България е на ниско ниво и всеки министър мисли как да оцелее", отбеляза политологът доц. Румяна Коларова.
"Отношенията между "Патриотите" са истерични. Хем ще крепят кабинета, хем ще осигуряват парламентарна подкрепа на ГЕРБ, хем не се понасят. Проблемът на този кабинет са министрите. Те са некадърни и потънали в корупция. Държавата започна да се разпада. Пътища, Търговски регистър… Всички системи блокират и се разпадат, а главният прокурор само мига с очи", пък допълни политологът проф. Михаил Мирчев.
Доц. Коларова посочи пред Bulgaria ON AIR, че единствената възможна политическа заплаха за сегашното правителство би била алтернатива в ляво.
"Авторитетът на президента е силно ерозиран. Той беше избран със заявката, че ще бъде алтернатива на властта. БСП не е алтернатива. Там има възраждане на нещо старо, което инстинктивно отвращава българските избиратели. Заплаха за това правителство би била алтернатива вляво, но БСП държи здраво контрола там и потиска всяка инициатива", подчерта тя.
Проф. Михаил Мирчев изтъкна, че причината, поради която рейтингът на управляващите не пада, въпреки постоянните сътресения, е именно фактът, че в момента няма реална убедителна алтернатива.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Нова разработка подпомага научния прогрес в лабораториите у нас
Зукърбърг дава на AI роля в управлението на Meta
„Стара планина холд“ очаква близо 10% ръст на приходите за тримесечието
Иранските ракети по най-големия завод за LNG в Катар са преминали защитата на Patriot
Dow скача с 800 пункта след успокояващите твърдения на Тръмп за Иран*
Германският върховен съд отмени дело на екоактивисти срещу BMW и Mercedes
Причините някои деца да се разболяват по-често от други
Преди новите валежи: Преливат язовирите "Асеновец", "Пчелина" и "Панчарево"
Снежна буря парализира части от Югоизточна Турция
Иран отрече да се провеждат разговори с Тръмп за край на конфликта
Жълт код за проливни дъждове в две области утре (+КАРТА)
Любо Ганев прие рекорден бюджет от над 8 млн. евро
Задава се скандал в Итаиля: Гатузо скочи на Киеза
Гранд в Европа уволни треньора си
Ботев Пловдив си уреди любопитен спаринг
ЦСКА се похвали с 9 национали
Загубата във финала от Ман Сити ще мотивира Арсенал за титлата
Дневен хороскоп за 24 март, вторник
3-дневен детокс, с който да се освободите от задържаната вода
Чайове за пролетта – при умора, за добър сън и метаболизъм
Отвъд диагнозата: животът на един социопат
Нискокалоричен десерт с крема сирене без захар (без печене)
На 29 март местим стрелките с час напред
ОУ „Добри Чинтулов“ е първенец по мини футбол за V-VII клас в „Ученическа купа Варна – 2026“
Внимание! Тонове храна с неясен прозиход са пускани в търговската мрежа незаконен склад в Хасково
Румъния обявява криза с горивата, a ние кога?
456 души са загинали, а 8294 са пострадали във "войната" по пътищата за година у нас
Едва на 43 г.: Почина собственикът на OnlyFans
Ужас на АМ "Тракия": Човешки части са разпръснати по аутобана
23 март 2001 г.: Денят, в който космосът се превърна в океан за станцията „Мир“
Най-самотните места във Вселената може да са идеални за извънземен живот
Телескопът „Нанси Грейс Роман“ на НАСА преминава финални тестове
Кои планети да наблюдаваме на небето през април 2026 г.
Древна делта, открита под повърхността на Марс, ускорява търсенето на живот
Руски учени разработват космическа оранжерия за мисии до Марс