С това веригата даде символичен старт на третото издание на най-голямата социално отговорна инициатива "Ти и Lidl за по-добър живот", която ще се проведе в периода 13 май – 10 юни. В този период Лидл България ще дарява по 3 стотинки на всеки касов бон за подкрепа на обществено значими проекти. Партньори на инициативата са Фондация Работилница за граждански инициативи и Български дарителски форум.
Гражданските организации от цялата страна могат да кандидатстват до 30 юни 2019 г. в следните 4 области: образование, околна среда, култура и историческо наследство, активен начин на живот. Максималният размер на финансиране е до 10 000 лв. Пълната информация за подаване на кандидатурите е публикувана на www.lidl.bg/ti.
Стартът на инициативата беше даден чрез раздаване на специален пътеводител на реализираните 51 проекта до момента. Така Lidl лично благодари на част от своите клиенти, които имат ключов принос за събирането на този фонд.
"Благодарение на нашите клиенти за две години доказахме колко успешна може да бъде формула: „заедно правим добро – ти пазаруваш – ние даряваме по 3 стотинки“. С над 390 000 лв. дарен фонд до момента финансирахме 51 проекта в 27 населени места в страната. В специален пътеводител, който създадохме обобщихме всички проекти от двете издания на инициативата, като сред тях има дигитализиране на музеи, изграждане на пространства за спорт и активен начин на живот, развиване на умения за предприемачество и комуникация, изграждане на разбиране и толерантност към уязвими групи от обществото и много друго", споделя Милена Драгийска, главен изпълнителен директор на Лидл България.
Lidl е най-голямата верига магазини за хранителни стоки в Европа, част e от немската Schwarz-Gruppe и присъства в 30 държави. В България Lidl стартира своята дейност през 2010 г. Днес компанията има 95 магазина в 46 града и близо 2700 служители, а марката Lidl е затвърдила водещата си позиция на пазара на хранителни стоки.

Украйна е в надпревара с времето да преработи плана на Уиткоф и Дмитриев
Прогнозата за ново намаление на лихвите в САЩ окрили Wall Street
Виктор Орбан се притеснява от финансова криза, а инвеститорите не разбират защо
Asos отчита спад в продажбите, но смята, че не промоциите са решението
Н. Стойков: Мултифондовете биха променили съществено резултатите за осигурените
Потреблението и вносът на мебели в България са отбелязали рекорд през 2024 г.
Полицейските коне на СДВР: Дългогодишни служители или "бракуван инвентар"?
Времето в събота: Облачно, дъждовно и мъгливо
На днешния празник спазвайте три забрани
Късмет и успех за три зодии през зимата
Трансферно разочарование прецаква ЦСКА
Ще щракне ли капанът? Херо готви неприятен сюрприз за ЦСКА
Адмирации! Диана Петкова триумфира с 3 златни медала за ден на Държавното
Ландо над всички и на мокрия асфалт във Вегас
Ще продължи ли полетът на ЦСКА или Херо ще свали „червените“ на земята?
Ливърпул - Нотингам Форест
Любовен хороскоп за 24 – 30 ноември
Нумерологична прогноза за 22 ноември
Мини шоколадови чашки с боровинки и кашу
5 храни за облекчаване на високо кръвно налягане
Дневен хороскоп за 22 ноември, събота
10 билки за понижаване на холестерола по естествен начин
Честваме паметта на свети апостол Филимон и на свети Михаил воин българин
Ново изискване в ЕС паникьоса производителите на автомобили
Наказателен съдия и консултант по зависимости разговаряха с ученици от Аксаково
Шофьори продължават масово да отказват дръг тестовете на КАТ
Great Wall ще прави кросоувър в Баховица (СНИМКИ)
Европрокуратурата разследва далавери със селскостопански субсидии у нас
Пилот на United Airlines: Самолетът бе ударен от космически отпадъци
Съществуването на НЛО „вече не е под въпрос“, твърди американски режисьор
Спорите на мъха оцеляват 9 месеца в космически вакуум
Морските костенурки притежават мистериозна суперсила
Алтернатива на SLS: Blue Origin ще създаде по-мощна версия на ракетата New Glenn
Ракетата на Илън Мъск постави рекорд по изстрелвания от космодрума във Флорида