С пълен военен церемониал ръководството на Министерство на отбраната и целият генералитет изпрати с траурно шествие началника на отбраната генерал Андрей Боцев. Той почина на 60-годишна възраст в четвъртък.
Генерал Андрей Боцев беше изпратен с траурно шествие пълен военен церемониал под ръководството на Министерство на отбраната и с наличен целият генералитет. Генерал Боцев почина в четвъртък на 60 г.
Тленните му останки бяха изнесени от Министерството на отбраната и ескортирани от бронирана машина на сухопътните войски. Към траурната процесия се присъедини министърът на отбраната Красимир Каракачанов.
"Днес се прощаваме с един човек, който наистина ще остави диря в историята на нашата армия. Служеше в едно време, в което трябваше да се направи решителната крачка между безвремието в армията и новата модернизация и подготовка на нашите въоръжени сили. Той го правеше с достойнство", каза военният министър Красимир Каракачанов.
"Много неща могат да се кажат за неговата биография, като командир и като човек. Аз ще кажа само едно ген. Боцев беше директен, прям, откровен и честен. На това той искаше да научи и своите подчинени. Бъдете като ген. Боцев, бъдете прями, директни, честни и го грижите за вашите подчинени. Каквото и да се каже за ген. Боцев то няма да е всичко. Хората, които работеха с него ще запазят в себе си спомена за българина, силния мъж, честният български войн. Бог да го прости", добави Каракачанов.
Днес ни напусна един достоен български генерал. Генерал Боцев премина през всичко нива на военните йерархии и се утвърди като един изключително високо подготвен и офицер и командир. Той заслужи уважението на своите колеги. Това каза пред журналисти президентът Румен Радев, предаде "Фокус".
"Беше обичан от своите подчинени, той се грижеже за тях като баща. Беше почтен, честен и прям. Има безспорен принос за развитието на въоръжените ни сили. За мен беше и като български генерал и като върховен главнокомандващ на Въоръжените сили удоволствие и чест да работя заедно с него. Воден до последно от изключително високото си чувство за отговорност и дълг. Той до последно остана на своя пост. Поклон и светла му памет", добави Румен Радев.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Петър Велев: Войната в Залива затруднява логистиката Индия-ЕС и застрашава доставки
Глобалните M&A сделки през първото тримесечие са стигнали 1,2 трлн. долара, движени от AI сектора
Тръмп заяви, че САЩ може да прекратят скоро войната в Иран и заплаши да напусне НАТО
Как AI променя комуникационния сектор
Производствената активност в САЩ се е разширила през март
Надеждите за деескалация в Близкия изток тласнаха Stoxx 600 нагоре с 2,5%
По-близо ли е мирът в Украйна: Зеленски проведе "положителен" разговор със САЩ
Гюров се срещна с ръководителя на ОССЕ за наблюдение на изборите
Полицаи за спасеното дете в Ямбол: Беше замръзнало, не можеше да говори
Георги Георгиев за споразумението с Украйна: Жълт картон към служебния премиер
Арх. Иван Шишков: Основните проблеми на България са вътрешнополитически
Държавата подготвя "Великденска кошница" с по-евтини яйца, месо и козунаци
Огромен обрат в българската борба!
Новият собственик на Левски е водещ играч в цяла Европа!
Наша тенисистка прегази аржентинка с „геврек“
Гатева с коментар за жребия за групата по пътя към Евробаскет 2027
Национал гази в Санта Маргерита ди Пула
Кошмарна новина за национал на България
Дневен хороскоп за 2 април, четвъртък
Хубави промени до 30 юни за 6 зодии
Цветни маникюри за Цветница
5 забележителни черти на родените през април
Пълнолуние във Везни на 2 април – енергия за успех
Италиански козунак със стафиди
Ръстът на цените в ресторантите и кафенетата достига близо 110% за последните 10 години
Помощта трябва да е поне по 100 евро на човек, за да може да компенсира покачването на цените
Кой е написал Тората? Науката оспорва традиционния автор Моисей
Доклад: 2% от БВП не стигат, за да покрият дефицитите в отбраната на България
НАП: Необосновано покачване на цените при 10% от хранителните магазини и 15% от заведенията
Цените на петрола и газа няма да се нормализират веднага, дори ако войната с Иран приключи
Китай представи най-тежкия товарен дрон в света с обсег от 3000 км
Предложиха нова мисия за изследване на Уран
Ново изследване: Земята е формирана изцяло от материал от вътрешната част на Слънчевата система
Какво ще се случи, ако астронавтите от „Артемис II“ попаднат в слънчева буря?
Кометата C/2026 A1 се разпада: последни дни преди сблъсъка със Слънцето
Втори сателит на Starlink експлодира в орбита