С пълен военен церемониал ръководството на Министерство на отбраната и целият генералитет изпрати с траурно шествие началника на отбраната генерал Андрей Боцев. Той почина на 60-годишна възраст в четвъртък.
Генерал Андрей Боцев беше изпратен с траурно шествие пълен военен церемониал под ръководството на Министерство на отбраната и с наличен целият генералитет. Генерал Боцев почина в четвъртък на 60 г.
Тленните му останки бяха изнесени от Министерството на отбраната и ескортирани от бронирана машина на сухопътните войски. Към траурната процесия се присъедини министърът на отбраната Красимир Каракачанов.
"Днес се прощаваме с един човек, който наистина ще остави диря в историята на нашата армия. Служеше в едно време, в което трябваше да се направи решителната крачка между безвремието в армията и новата модернизация и подготовка на нашите въоръжени сили. Той го правеше с достойнство", каза военният министър Красимир Каракачанов.
"Много неща могат да се кажат за неговата биография, като командир и като човек. Аз ще кажа само едно ген. Боцев беше директен, прям, откровен и честен. На това той искаше да научи и своите подчинени. Бъдете като ген. Боцев, бъдете прями, директни, честни и го грижите за вашите подчинени. Каквото и да се каже за ген. Боцев то няма да е всичко. Хората, които работеха с него ще запазят в себе си спомена за българина, силния мъж, честният български войн. Бог да го прости", добави Каракачанов.
Днес ни напусна един достоен български генерал. Генерал Боцев премина през всичко нива на военните йерархии и се утвърди като един изключително високо подготвен и офицер и командир. Той заслужи уважението на своите колеги. Това каза пред журналисти президентът Румен Радев, предаде "Фокус".
"Беше обичан от своите подчинени, той се грижеже за тях като баща. Беше почтен, честен и прям. Има безспорен принос за развитието на въоръжените ни сили. За мен беше и като български генерал и като върховен главнокомандващ на Въоръжените сили удоволствие и чест да работя заедно с него. Воден до последно от изключително високото си чувство за отговорност и дълг. Той до последно остана на своя пост. Поклон и светла му памет", добави Румен Радев.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Wall Street започва възходящо април поради надеждите за скорошен край на войната в Иран
Германия спира бензиностанциите да повишават цените повече от веднъж на ден
Учен: Икономиката се движи с много бавна скорост и не се очаква промяна в тренда
Кадър на деня за 1 април
SpaceX е подала тайно документи за очакваното най-голямо IPO в историята
Петър Велев: Войната в Залива затруднява логистиката Индия-ЕС и застрашава доставки
Рецепта за лучник с коприва
Късна емисия
Трудностите приключват за 4 китайски зодии на 2 април
Лош вечерен навик съсипва съня ни
Иран извърши най-мащабната ракетна атака срещу Израел
По-близо ли е мирът в Украйна: Зеленски проведе "положителен" разговор със САЩ
Дончич се нареди до Въздушния Джордън след магическия март
Италианци напират за родна националка
Бивш шеф на Милан с тежко признание за италианския футбол
Левски трябва да бъде еталон за всички клубове в България
Огромен обрат в българската борба!
Япония настръхна срещу Уанда Нара + СНИМКИ
Таро карта за 2 април, четвъртък
Дневен хороскоп за 2 април, четвъртък
Хубави промени до 30 юни за 6 зодии
Цветни маникюри за Цветница
5 забележителни черти на родените през април
Пълнолуние във Везни на 2 април – енергия за успех
Ръстът на цените в ресторантите и кафенетата достига близо 110% за последните 10 години
Помощта трябва да е поне по 100 евро на човек, за да може да компенсира покачването на цените
Кой е написал Тората? Науката оспорва традиционния автор Моисей
Доклад: 2% от БВП не стигат, за да покрият дефицитите в отбраната на България
НАП: Необосновано покачване на цените при 10% от хранителните магазини и 15% от заведенията
Цените на петрола и газа няма да се нормализират веднага, дори ако войната с Иран приключи
Китай представи най-тежкия товарен дрон в света с обсег от 3000 км
Предложиха нова мисия за изследване на Уран
Ново изследване: Земята е формирана изцяло от материал от вътрешната част на Слънчевата система
Какво ще се случи, ако астронавтите от „Артемис II“ попаднат в слънчева буря?
Кометата C/2026 A1 се разпада: последни дни преди сблъсъка със Слънцето
Втори сателит на Starlink експлодира в орбита