50-годишен мъж тормози съседи, заплашва с нож учителки и деца от детска градина в село Маринка.
Иван Ангелов до скоро живял с възрастната си майка, която след поредния побой вкъщи е отведена в старчески дом. От него се страхуват всички в селото. Хората избягват дори да го погледнат, за да не предизвикат гнева му.
"Започнал е към случаен минувач да отправя обиди и закани за живота му, в нетрезво състояние, извадил и нож. Човекът се уплашил и се обадил на спешния телефон 112, пристигнали полицейски служители от 4-то РПУ. Вместо да преустанови заплахите, агресията се е насочила към тях. Започнал да размахва ножа към тях, заканвал им се със същите обиди, а след като пристъпили да го задържат оказал съпротива", разказва пред Нова тв прокурор Димитър Илиев от районна прокуратура Бургас.
Криминално проявеният мъж подписва предупредителен протокол и е освободен. Два дни по-късно обаче агресията на Иван се насочва към детската градина, която се намира в близост до дома му.
"Иван беше на улицата с нож в ръка, псуваше, крещеше, започна да крещи по мен. Доставчиците дойдоха, помощник възпитателката и домакинката излязоха. Той крещя и по тях, заплашва ги, обижда ги, държа се непристойно, в един момент дори си показа и половия член, което е абсолютно недопустимо", добавя Гергана Вълкова, директор на детската градина в с. Маринка.
Арестът на Иван е като сцена от екшън, а решението на бургаския районен съд - ефективна двугодишна присъда. Оказва се, че 50-годишният Иван Ангелов вече е лежал в затвора за убийството на братовчед си, който намушкал с нож при пиянски скандал. Но въпреки поредната присъда в селото продължават да се страхуват.
"Ще дойде и ще ни избие. Той идва да ни убива и дъщеря ми и мене. Много ме е страх вече да кажа нещо лошо за него, че идва да ни убива с Ленчето, дъщеря ми. А пък ние не го оставяме, дъщеря ми е много милостива, хляб му дава, манджичка му дава, аз парички му давах, помагахме му", разказва Минка Господинова, която е леля на Иван.
Оказва се, че в момента агресивният мъж не е в ареста, а в дома си. Защото нямало опасност да се укрие. Очаква се да влезе зад решетките до дни. Поредната си присъда ще изтърпи при строг режим.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

ОПЕК+ постигна предварително споразумение за увеличение на квотите през юни
Американската авиокомпания Spirit прекратява дейност заради кризата с горивата
Кадър на деня за 2 май
Забравете ChatGPT и Claude – голямото вълнение в AI се случва другаде
Продажбата на активи подкрепя ръста в печалбата и приходите на ФНИБ
Саудитска Арабия се готви за неочакван приход от петрол заради Ормузкия проток
"Левски": Тази титла е за всички - на стадиона, пред телевизорите, по целия свят
Едоардо Кампанела: Европа е по-уязвима от САЩ от войната в Иран
Нели Ангелова: Българският бизнес се отличава с феномена "малко магазинче"
Еуфория в синьо: "Левски" с титла №27
Кметът на Свищов: От медиите разбрах за случая с разлив на опасни препарати
Капитанът на Юве и сексапилната му половинка са в криза + СНИМКИ
Боримиров обяви нещо много важно за Левски
Скандално: Ние не сме отборчето от Ловеч
Тити Папазов ревна за Левски
Барби от Беларус
Треньорът на ЦСКА 1948: Левски заслужено детронира Лудогорец
Дневен хороскоп за 3 май, неделя
Агнешки котлет с булгур за Гергьовден
Поверия за ангелската дата 5/5
Агнешко за Гергьовден с гъби и картофи
Празнични рецепти за Гергьовден
Седмична нумерологична прогноза за 4 – 10 май
Проучване: Гледането в смартфона води до по-висока скорост на пътя
“Възраждане“ внесе процедурни правила за избор на ВСС от Народното събрание
Коя е най-продаваната премиум кола в България?
Ново 20: Автомобили фарове прожектират филми
Никола Цолов спечели спринта в Маями
Ботев Враца победи Спартак Варна в мач за оцеляване в еfbet Лига
Нов онлайн инструмент показва къде се е намирал домът ви преди 320 млн. години
Земята се „разцепва“ под Тихия океан: Какво всъщност се случва
Астероидната заплаха от 2029 г.: Как светът се готви за приближаването на Апофис
Какво оставиха хората на Луната?
Биолози откриха зачатъци на интелект у най-простите микроби
Разкриха мистерията на „малките червени точки“ в ранната Вселена