"С анти ДПС риторика и омраза нито една от кризите няма да бъде решена - нито социалната, нито здравната, нито икономическата, нито финансовата, нито политическата. С анти ДПС риторика и омраза никой не може да прикрие своята политическа немощ". Това заяви лидерът на партията Мустафа Карадайъ след консултациите при президента Румен Радев.
От ДПС се обявиха за съставянето на редовен кабинет в името на стабилността и сигурността.В разговора президентът упрекна, че от партията не са изслушали докладите на заседанието на КСНС, а Карадайъ си тръгна преди края му. Като причина лидерът на ДПС изтъкна, че темата актуализация на бюджета не е била в дневния ред.
Въпросът с гражданството на служебния министър на икономиката Кирил Петков също породи напрежение и на днешната среща.
Румен Радев попита Мустафа Карадайъ коя е неговата родина-майка:
"И когато избухна този скандал, аз веднага се срещнах с господин Петков и го запитах: "Вие ще ми кажете ли коя е вашата родина-майка - България или Канада? И получих абсолютно еднозначен отговор: България". Вие, господин Карадайъ, ще ми кажете ли коя е вашата родина-майка?".
Мустафа Карадайъ отвърна: "Да, господин президент. Моята родина е България и мисля, че за всичките тези 51 години, които ги имам, са абсолютно и категорично доказателство на това, но освен прародина, ако погледнем и пра- пра-родината ни, защото на база исторически факти, тя всъщност се оказва може би да е обща пра-, пра-родината ни".
Чух друго ваше изявление пред чужди власти преди няколко месеца, затова се надявам да сте искрен в тези думи, отговори Радев.
Карадайъ каза, че лицемерието в политиката е инструмент в последните години, затова от ДПС са много чувствителни и "този скандал, колкото по-рано бъде изяснен, толкова по-добре е за демокрацията в България, защото нарушаването на Конституцията е преди другите кризи".

ССБ: Петролният пазар беше най-силно повлияният от новинарските заглавия тази седмица
Напрежението расте: Иран свали американски самолети, един пилот е в неизвестност
Не просто купуване на неща: Защо "емоционалната икономика" в Китай е във възход
София, Бургас и Пловдив концентрират най-големия обем чуждестранни инвестиции сред общините
Операция "Спасяването на Виктор Орбан": докъде е готов да стигне Тръмп?
Белият дом подкрепя идеята на НАСА за лунна база, но иска намаление на парите за наука
Влак се удари в свлачище между Царева Ливада и Трявна, има пострадали
Трагедия в Сливен: 14-годишно дете загина при пожар
Томаш провали ЦСКА, а сега гледа към друг топ отбор
Монтана оцени ЦСКА на 6 евро
Ливърпул здраво го закъса, Алисон е аут
Ивелин Попов ще става шеф, но не на Левски
В Добрич се канят за бой по Левски
ПСЖ крачи към поредната си титла във Франция
Любовен хороскоп за 6 – 12 април
„Майка на костите“ от Илария Тути
Солен великденски хляб Casatiello – рецепта от Неапол
Нумерологична прогноза за 4 април
Празнуваме Лазаровден
Таро карта за 4 април, събота
Тръмп поиска трилион и половина за отбрана от Конгреса
Влак дерайлира край Трявна! Има пострадали
Трагедия в Сливен! Дете на 14 години загина при пожар
Дъждовно време на много места в страната днес
Авария оставя части от три варненски квартала без вода днес
Мачовете и спортът по ТВ днес (4 април)
Учени откриха как да затоплим Марс само за 15 години
Астронавтите от Artemis II са изправени пред опасността от слънчева радиация
Откриха най-древния град в света, съществувал преди египетската цивилизация
Космическите центрове за данни на Илън Мъск може да се окажат провал
Алхимия в недрата на Земята: Учени откриха „кухнята“, в която се готви злато
Мистериозни проблясъци близо до Земята: Засечени са през 50-те години на миналия век