Бившият министър на транспорта Петър Мутафчиев вижда демонстрация на сила от страна на новото мнозинство в НС след гласуваната оставка на Никола Минчев като председател на парламента.
"Това мнозинство трябва да подготви своя визия за политика. В противен случай трябва да се върви към избори. Няма да се получи парламент, който да бъде много по-различен. Намираме се в много тежка криза на политическата система. Знакът на антикорупционната политическа битка ще продължи. Най-важното е ще успее ли парламентът да оформи мнозинство около това управление", заяви той в предаването "Денят ON AIR".
Според него от 10 години е традиция българските граждани да търсят този, който ще дойде с нещо ново и ще помогне за по-добър живот.
"БСП беше си поставила ясни цели, че ще се спре основно на социалните приоритети и в тази насока работеше добре. Големият проблем беше самото коалиционно споразумение", каза още Мутафчиев пред Bulgaria ON AIR.
По думите му протестът пред парламента тази вечер показва, че обществото не иска да се връща старата система на управление и никакви схеми между партии и лидери не могат да върнат нещата назад.
Мутафчиев добави, че правителството дава заявка за готовност да продължи управлението си, но е трудно с протести да се задържи една власт. Разчита се на още отцепници, отбеляза гостът на Ганиела Ангелова.
"Абсурдни са твърденията: Ще подкрепим социалната част на бюджета, но няма да подкрепим останалата част. Няма как да стане, това са свързани политики. Спекулират, но хората го разбират и затова са отвън. Вече никой не може да си играе със съдбата на българските граждани. Прожекторите станаха много силни и зад кулисите", подчерта Петър Мутафчиев.
На България ѝ е необходима промяна на бюджета, съгласие и стабилност, категоричен бе той.
Мутафчиев не смята, че РСМ е основният проблем в коалицията. Според него това е скандалът с парите за пътищата в страната. Трябва да се помогне на превозвачите, но и държавата да е доволна, изрази мнението си Мутафчиев.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Д. Тодоров: Инфлацията може да се вдигне между 0,5% и 1% при цена на петрола над 100 долара
Dow Jones се понижи с над 750 пункта в новия си най-лош ден за 2026 г.
BMW се стреми към възстановяване в Китай чрез своята серия Neue Klasse
Тръмп замрази 106-годишен закон в САЩ, за да намали цените на бензина
Най-слабото място на бизнеса у нас са процесите и координацията между екипите
Атаката срещу газово находище в Иран оцвети в червено европейските борси
ЕС въвежда нови забрани на пазара на употребявани автомобили
Децата със строги родители имат проблеми във връзките си като възрастни
Рецепта за пилешка кавърма по селски
Късна емисия
Голяма новина за ЦСКА и Лудогорец, Левски също е замесен
Мощен Ливърпул разнебити Галатасарай, идва ред на ПСЖ
Байерн мушна само 4 на Аталанта и подпечата екшъна с Реал
Левски лети към титлата: Хулио Веласкес готви изненада
Кендра Лъст
Левски се издъни, извъртя 1:1 със Септември
Дневен хороскоп за 19 март, четвъртък
Новолуние в Риби на 19 март – мечтаем смело, но не бързаме
Таро карти за април за всяка зодия
Ново начало за 3 зодии на 20 март – пролетното равноденствие
„От семенцето до чинията“ от Мишел Дормъди
5 минималистични хит тенденции в маникюра за 2026
Литературно събитие събира над 30 артиста в близо 50 срещи във Варна и страната
Деца се запознаха с интересни легенди от Североизтока
Над 1100 учители се обучиха да използват изкуствен интелект в учебния процес
Пета гимназия е №1 по мини футбол за VIII-X клас в „Ученическа купа Варна 2026“
Има ли риск за овошки тази година?
Живопис, музика на живо и триизмерни прожекции при откриването на изложба във Варна
Рядко явление в Атлантическия океан: Морски гиганти са забелязани на неочаквано място
НАСА с необичаен призив: Снимайте градушките!
Ще се превръщат ли роботите-фермери в тор след края на експлоатацията си?
Мощна магнитна буря ще удари Земята между 19 и 22 март
НАСА планира ежемесечни кацания на Луната през 2027 г.
Възможен ли е извънземен живот на луни, реещи се в мрака на Космоса?