Зачестиха сигналите, които постъпват в платформата на Helpbook.info за неизвършено пръскане против инсекти, а там, където това е осъществено, е без особен успех поради проливните дъждове през този месец. Ето какво пише наш потребител:
"Посещаваме често детската площадка в квартал "Изгрев" на бул. "Самоков" 80, междублоковото пространство, и до днес в рамките на 2 седмици, открих 5 кърлежа върху кожата на децата си. Знам, че е пръскано за паразити и други, но след толкова дъждове не е останало нищо от препаратите. Тревата е висока и неокосена, което също затруднява обитаването на площадките. Самата площадка се отличава с голяма популация на комари, кърлежи и други насекоми. Репелентите не винаги помагат и смятам, че пренасянето на зарази при тази ситуация е огромна и крие рискове и опасности за живота на децата. Затова, МОЛЯ, община Изгрев да предприеме действие отново по обезпаразитяването на района, както и окосяването на тревните площи“.
Подобен е проблемът и в район „Люлин“. Масово не е извършено косене и обезпаразитяване на тревни площи и детски площадки, поради което те не са достъпни за игра на децата. На места тревата стига близо метър и гъмжи от кърлежи и според автора на сигнала е абсолютно недопустимо да се коси едва два пъти годишно, при положение, че се плащат не малко данъци.
Същото положение се наблюдава и по пътищата. Сигнализираха ни за обрасли участъци около пътното платно, което свързва квартал „Полатен“ с Тетевен. Мантинелата почти изцяло не се вижда от избуялата трева, което е предпоставка за инциденти. Нашият потребител моли също така да бъде поставена маркировка на шосето, тъй като до този момент такава липсва.
В случай, че забележите около мястото, където живеете или преминавате нередности от всякакъв характер, можете да подадете сигнал в платформата на Helpbook.info. Ще е от полза да направите снимки и да отбележете точното местоположение или района на нарушението. Не се колебайте д аподадете сигнал - направете го онлайн в HelpBook.info. Платформата на Investor Media Group ще ви даде възможност не само да придадете гласност на проблема, но и да изпратите сигнал до отговорните институции.

Куба приема 176 мерки за либерализиране на икономиката, за да умилостиви Тръмп
Молбите за помощи при безработица в САЩ леко намаляват
Wall Street отваря с ръстове след първото заседание на Кевин Уорш начело на Фед*
Потребителите минават на диета с по-малко кофеин
Калвино: Европа трябва да си върне енергийната автономия
Стивънсън очаква дълга пауза по отношение на лихвите от Фед
Лекари в "Пирогов" се борят да живота на две от децата в катастрофата в Горна Оряховица
ДПС даде Демерджиев на прокурор заради злоупотреба с власт срещу Пеевски
Проучване на Евростат показва къде е България в ЕС при разходите на домакинствата
Коцев: Започва премахване на незаконните постройки в "Баба Алино"
Гюров получил заплаха за атентат и бил убеждаван да запази охраната от НСО (+ВИДЕО)
Лудогорец се провали, но защо Станич е толкова скъп?
Интер вади 45 млн. евро за играч на „Богинята“
Жалко! Наш национал отпадна крачка от Топ 4 в Милано
Шеметен трансфер! Левски прилапва работил с Любо Пенев
Реал Мадрид с нов шеметен трансфер
Арсенал троши 70 млн. евро за звезда на ПСЖ
Една година Wolt в България: 7 града, над половин век спестено време и нов ритъм на удобството
ИГРА: Участвайте и можете да спечелите билети за PAW PatrolTM Live! “The Great Pirate Adventure”
Изберете карта и вижте какво ви очаква до края на лятото
Турският сериал за семейни констелации "Маслиново дърво" с нови епизоди от 24 юни
Защо се будите в 3 през нощта?
Един на шест души в Европа живее с психична болест
Транспортираха с въздушна линейка две пострадили при катастрофа деца
Арестуваха двама заради наркотици във Варна
Хороскоп за 19 юни 2026
Жена пострада в катастрофа във Варненско
Варна приема финалите във ватерпола при 18-годишните
Французин спря Гришо в Дъблин
Нов анализ: Тъмната материя ли е източникът на гама-лъчението от центъра на галактиката
Напрежението в разломите на Калифорния е най-високото от 1000 години насам
Мозъкът „репетира“ разговори секунди преди да се случат
2026 г. може да се окаже най-лошата в историята: Предлагат да „затъмним“ Слънцето, за да оцелеем
Мисията BepiColombo навлиза във финалната си фаза по пътя към Меркурий
Китай ще изстреля първия си сателит за наблюдение на космически отпадъци