Много идеи се обсъждат, утре ще бъдат направени доста интересни анонси и вярвам, че това ще внесе доста позитивизъм. Това коментира пред БНТ депутатът Ивайло Мирчев по повод предложенията за конституционни промени, които ПП-ДБ ще обявят утре.
"Относно служебните правителства, цялата власт отива в един човек и когато президентът реши да сменя шеф на специалните служби, си го назначава сам".
Според Мирчев няма да има промяна в цените на горивата след отнемането на концесията на "Лукойл" на пристанището "Росенец",
Целта беше държавата да си върне контрола, тъй като има регламент на ЕС в тази насока, който служебното правителство на президента Радев не спази.
Все още няма решение за назначаване на особен представител на държавата в "Лукойл", защото по закон то трябва да се вземе от министъра на енергетиката. Ивайло Мирчев посочи, че по-важен е представителят, който държи златната акция на държавата там, но, по думите му, нашият от години "обслужва по-скоро руски интереси".
"Връщането на контрола върху Росенец беше стратегически важно и няма да има никакъв проблем за функционирането на "Лукойл". Никой няма да спира работата на една частна компания, никой не иска да спъва работата на рафинерията.
Мирчев призова Външно министерство да привика руския посланик за обяснения заради изказване на заместник-председателя на руската Дума Пьотр Толстой, че българското Черноморие било руско и че след Украйна, България и Румъния били "следващите".
Според депутата президентът Румен Радев е саботирал идването на по-голяма бойна група на НАТО у нас.
По повод предоставянето на БТР-и на Украйна Мирчев коментира, че БСП се опитали да внушат, че така ще се омаломощи армията.
"Нищо подобно, става дума техника от времето на Възродителния процес, купувана за да се справя с евентуални безредици. Това са машини на жандармерията, не на армията.
Водят се разговори с Украйна да продадем цялото оборудване за "Белене", ако се постигне договореност за цена, която по-висока от тази, на която България е купила частите. Срокът е 6 септември.

S&P 500 и Nasdaq покориха следващите рекордни върхове
Какви са приоритетите пред новото правителство?
Зеленски подписа указ, позволяващ провеждането на парада в Москва на 9 май
Доналд Тръмп договори тридневно примирие между Украйна и Русия
Разочароващи приходи от петрол разширяват дефицита в руския бюджет с още 1 трлн. рубли
Невидимата ръка на Китай ребалансира петролния пазар
Празнуваме Летен Никулден - поверия, забрани и традиции
Късмет и нови възможности за 3 зодии през седмицата 11-17 май
Опасни дървета в София: Възможни са щети и инциденти
Слънчеви петна или рак на кожата: Как да разпознаем разликата
От Helpbook: Гнезда на оси на детска площадка в София
Как AI влияе на мозъка ни: Тревожни резултати от експеримент
Спортът по телевизията днес, 9 май
Мачовете по телевизията днес, 9 май
Христо Янев го закъса здраво: Петима са аут от ЦСКА
ЦСКА за пореден път показа на ЦСКА 1948 кой е шефът
"Герена" е готов да избухне: Лудогорец сдава титлата на Левски
Джейн Парк
Нумерологична прогноза за 9 май
Изваяно дупе само с тези 5 упражнения вкъщи
Пости ли се на Черешова задушница
Рецептата на баба за солени курабийки без яйца
Може ли вегетарианската диета да намали риска от рак?
Таро карта за 9 май, събота
Тръмп обяви тридневно примирие между Украйна и Русия
Хороскоп за 9 май 2026
Новият премиер назначи 18 заместник-министри
92.52% от левовите банкноти и монети вече са изтеглени
Трима отпаднаха от състава на Черно море за мача с Ботев
Огнеборци от Вълчи дол спасиха над 20 животни при пожар
AI „изключва“ човешкия мозък: До какво води общуването с чатбот
Starship Flight 12: Подготовка за дебюта на версия V3
Lunar Outpost набра 30 млн. долара за разработката на лунохода Pegasus
Нова CRISPR система използва ДНК вместо РНК за откриване на генетични цели
Първата частна индийска ракета Vikram-1 ще бъде изстреляна през юни
Междузвездната комета 3I/ATLAS изчезна от полезрението на астрономите