От близо две години Алексей Петров не се е чувствал заплашен. Това казва председателят на съдийската комисия и член на Управителния съвет на Българската федерация по карате Георги Ривов пред bTV.
Последният разговор на Георги Ривов с Алексей Петров е пет дни преди атентата.
"Моето убеждение - след срещите ми напоследък с него, е, че той беше твърде спокоен. Твърде спокоен беше. Аз лично в дадени моменти не съм забелязвал охраната му", твърди д-р инж. Георги Ривов, член на УС на Българска национална федерация по карате.
Двамата се познават от 90-те години на миналия век. Среща ги каратето, на чиято национална федерация по- късно Алексей Петров става председател, а Георги Ривов дълго време е генерален секретар.
"Алексей имаше няколко лица. Той имаше дарбата много бързо да качи някой в облаците. Естествено, другото му лице, което не се харесваше, е да приземява също толкова бързо. Аз съм го виждал в светлата му страна. Не съм го виждал в другите му роли. Чувал съм много, но не съм го виждал", казва още Георги Ривов.
През годините спортът сближава Алексей Петров с различни хора.
"Румен Николов беше там, Пламен Ангелов, Сергей - голяма част от политиците са минали през този спорт. Г-н Петко Петков се е занимавал с бойни изкуства. Да, г-н Бойко Борисов е бил част от федерацията. Даже бих казал, че през 2001 г., когато той стана главен секретар на МВР, ние го избрахме за почетен президент на Българска федерация по карате. Да, г-н Кирил Петков е тренирал карате", каза още той.
Дали обаче Петров е бил архитект на сегашното правителство, Ривов не знае. Но не изключва това да е мотив за убийството му.
"Той се опитваше, според мене, да работи за държавата. Може би в тази си роля е бил неудобен, може би връзките му с различни среди и смяната му на ролята като позиция в държавата би застрашила някои хора. Не можем да изключим нито властовия фактор, нито парите, нито отмъщението", поясни още Георги Ривов.

Н. Пандев: Различието между човешки и AI кадри ще направи добрите фотографи още по-търсени
„КРЗ Одесос“ ще разпредели по 4 евро брутен дивидент на акция за 2025 г.
Имотните фондове са изправени пред непоправим риск заради поскъпването на енергията
Колко струва SpaceX преди предстоящото IPO?
Какъв е полският модел за индексиране на строителните договори с цел управление на разходите и риска?
Отваряне на Ормузкия проток със сила? Лондон и Париж имат друга идея
Радев: Отговорност за обществения интерес и край на феодализма
Оставки на министри в Гърция заради скандала с досиетата
ЦСКА го изгони, но той сега е пред сензационно назначение
ЦСКА или Лудогорец? Стана ясно кога ще е финалът за купата на България
Мустафа Сангаре е аут от Левски
Как Роби Баджо бе готов да промени италианския футбол с доклад от 900 стр.
Малена Замфирова вече е в България, започна активна рехабилитация
ОФИЦИАЛНО: Гатузо хвърли оставка!
Ставаме ли по-алергични?
Хубави промени до 30 юни за 6 зодии
Поверия за ангелската дата 4/4
Д-р Сергей Иванов: Накисвайте зеленчуците 15-20 минути с оцет или сода
Световна премиера на новия филм на Коста Каракашян „Те“ на Cinedans Festival в Амстердам
Лазарски питки със сусам
МВнР призова българите в Кувейт да се еваткуират от страната
Хванаха за ден 26-ма шофьори с алкохол или наркотици
Зеленски обвини Русия в ескалация на атаките в навечерието на Великден
Малена Замфирова се прибра в България
Над 10 000 деца от Варна в здравно-образователната програма "Бързи герои 112"
Бербатов предлага реформа за насърчаване на инвестициите в спорта
Алхимия в недрата на Земята: Учени откриха „кухнята“, в която се готви злато
Мистериозни проблясъци близо до Земята: Засечени са през 50-те години на миналия век
Телескопът „Джемини-юг“ потвърди връзката между състава на екзопланетите и техните звезди
SpaceX направи първата крачка към борсата с конфиденциална заявка за IPO
Хората говорят все по-малко, установиха психолози
Voyager и Icarus Robotics ще тестват свободно летящ робот на МКС