В условията на пандемия, вълната от новости във всички сфери се разраства с още по-бързи темпове и даде поле за зараждане на различни конспиративни теории – за COVID-19, въвеждането на 5G, опазването на данните и дори бъдещето на Европейския съюз.
В това безкрайно море от информация и разнопосочни теории, конференцията на Bulgaria ON AIR „Образование и бизнес: Иновации vs. конспирации“ ще отговори на въпроса дали е достатъчно да знаем много, за да научим истината.
Заради разпространението на коронавируса тази година 11-тото издание на конференцията „Образование и бизнес“ ще се проведе онлайн. Тя ще се излъчи на 20 октомври, от 19:30 часа в ефира на Bulgaria ON AIR и Bloomberg TV Bulgaria, както и на сайтовете Bgonair.bg, Bloombergtv.bg, Investor.bg, Dnes.bg.
Онлайн изданието на "Образование и бизнес: Иновации vs. конспирации” ще търси отговори на въпросите, свързани с бъдещето на човечеството, образованието и бизнеса в условията на навлизането на изкуствения интелект.
Проф. Христо Пимпирев ще разясни защо според него полярните региони са бъдещето на човечеството. За банката на новото поколение ще говори Стефан Григоров, директор дирекция „Стратегия, трансформация и иновации“ в ОББ. Каквото и да е бъдещето, едно е ясно – то ще се нуждае от креативни личности. Как да си създадем, ще отговори Мая Калчева, маркетинг мениджър на Neterra.
Пандемията оказа сериозна промяна и върху образованието както у нас, така и по целия свят. Как новата реалност промени обучението и какво още да очакваме от дигиталната революция в образованието ще коментират Елена Немцова, президент на Частно училище „ЕСПА“, Илия Кардашлиев, финансов директор на Американския университет в България, и Владимир Кръстев, изпълнителен директор на издателство Просвета Либри.
Онлайн конференцията „Образование и бизнес: Иновации vs. конспирации” ще се фокусира и върху ролята на изкуствения интелект в бизнеса, опазването на данни и суперкомпютрите.
Гости в студиото ще бъдат проф. Силвия Илиева, директор на Gate Institute, и проф. Леандър Литов. Къде са пресечните точки между академиите и бизнеса ще очертае проф. д-р Миглена Темелкова, ректор на Висшето училище по телекомуникации и пощи.
Генерални партньори на „Образование и бизнес: Иновации vs. конспирации“ са ОББ и частно училище „ЕСПА“. Специални партньори са A1, Висше училище по телекомуникации и пощи и Американския университет в България. 11-тото издание на конференцията се провежда с подкрепата на Gate Institute и Neterra Telecommunications.
Медийни партньори са BBC Знание, ManagerNews, EspressoNews, АзЧета, News.bg.

Wall Street затваря с ръстове, но напрегнатата седмица приключи на червена територия
К. Желев: Проблемите на автомобилната общност у нас трябва да се решават конструктивно в диалог с властта
Източният фланг на НАТО поема повече разходи за американски бази, за да успокои Тръмп?
Веселин Коларов: US Open може да постави рекорд от 100 млн. долара
"Двоен удар" по търговски център в Кривий Рих уби поне 15 души*
Държавната платформа на Украйна за дарения набра почти 4 млрд. долара
Как да изглеждаме скъпо, без да харчим много
Ново проучване преобръща представите за влиянието на екраните при децата
Кръстовище в София със странна светофарна уредба: За малко да ме отнесе трамвай
Рецепта за патладжан ветрило с домати и сирене
Топ-стрелец реши къде ще продължи кариерата си в НБА
Брайтън пак отряза Ливърпул за крило
Ман Юнайтед договори халф за 70 милиона паунда
Мощен старт! Арсенал започна защитата на титлата си с бой над новак
Драма на „Тича“! Черно море грабна първа победа за сезона
Саръбоюков остана осми на Диамантената лига в Лозана
Таро карта за 22 август, събота - Паж на жезлите
Дневен хороскоп за 22 август, събота
Популярният менталист Lior Suchard се завръща в България
3 зодии с повече късмет в седмицата от 24 до 30 август 2026
9 летни храни срещу задържане на излишни течности
Нумерологична прогноза за септември 2026
Български учени проучват растителна комбинация за метаболитно здраве
Ротавирус при децата – какво трябва да знаят родителите на бебета и малки деца
Безплатни прегледи при детски кардиолог в бургаската детска болница от 24 август
Безопасно ли е плуването за бременни?
Нова животоспасяваща апаратура за най-малките пациенти получи МБАЛ Добрич
Витамин C в грижата за кожата - защо заслужава място в ежедневната рутина?
Нови натриеви батерии правят свалят цените на електромобилите
Три нови попълнения в Аксаково преди първия шампионатен мач
Не е само София, световноизвестен италиански град забрани велосипедите
Младите огнеборци от ОДК-Варна станаха европейски вицешампиони на първенство в Чехия
219 пияни и дрогирани водачи спипа КАТ за седмица
Откриха мъртъв генерал-майор от ФСБ в оставка в Москва