Мечта за едно истинско ново начало в 10 стъпки, описа във фейсбук съпредседателят "Продължаваме промяната" Кирил Петков:
1. Бойко Борисов е премиер отново и Министерският съвет раздава милиони отново с решения на Министерския съвет, както Главчев сега възобнови тази стара традиция към кметовете на "Ново начало".
2. Никой не говори за Пеевски повече с лошо. Просто всяка сутрин Пеевски и Борисов се срещат и ежедневните решения се координират заедно - един истински отбор.
3. Главният прокурор, Сарафов, си е назначен за следващите 7 години и той се управлява на дневна база от звездното дуо Пеевски-Борисов. Едни хубави обвинения почват да летят за щяло и нещяло, та просто да се знае, че правосъдието реално зависи от офиса на премиера и сутрешните срещи там.
4. МВР работи като швейцарски часовник под тяхното ръководство и удря политически опоненти, затваря си очите за криминалните групи на Капитан Андреево, посещава често големите бизнеси за допълнителна "координация".
5. Комисията за защита на конкуренцията и Върховният административен съд работят в пълен синхрон, така че нито една обществена поръчка не може да мине без звездното дуо на Делян и Бойко.
6. Службите непрекъснато правят политически интриги и докладват на дуо-отбора ежедневно с пълна информация за политическите противници, подслушвания и, разбира се, контрол върху медиите и журналистите.
7. На всички външни партньори им казваме, че всичко сме готови да направим, само тук една молба: едни санкции на двама души да бъдат вдигнати - тези списъци "Магнитски" са просто грешки на предишната администрация.
8. Изборният кодекс си остава както си беше и никой не говори повече за лоши думи като "касиране".
9. Кметовете на опозицията се оставят без финансиране, а "нашите" получават пари за стадиони и спортни зали навсякъде.
10. Най-важното: приготвяме държавата за следващата голяма промяна, когато Борисов става президент, а Пеевски най-накрая става премиер. И тогава двете кули в триъгълника на властта се чуват по служебните телефони всяка сутрин да продължават "блестящото" бъдеще в България.
Е, как да не те ядосват тези от ПП-ДБ - искат да спъват всяка от тези стъпки. Само искат да разрушават новото начало на държавността. Не им ли омръзна да се пречкат с тези декларации, кордони, антикорупционни закони? Пък и не се и продават - истински вредни за мечтаната България.
——————
Ще се борим с всичко, което можем, тази мечта НИКОГА да не стане реалност! България и българите имат право да живеят в нормална правова държава и един ден ще стигнем там!
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Израел и Ливан сключиха споразумение за прекратяване на военните действия
Зеленски: През седмицата Русия е атакувала Украйна с 1400 дрона и 1500 управляеми авиобомби
Кадър на деня за 27 юни
Защо златото губи стойност, докато инфлацията се ускорява?
Тръмп стартира рекламна кампания за сделката с Иран, която малцина американци харесват
Porsche планира отново да произвежда Cayenne в Лайпциг
Най-късметлийският ден за всяка зодия през юли 2026
Скариди с бяло вино и чесън - лесна и ароматна рецепта
Жълт код за опасно горещо време в 14 области на България
"Децата за мир на планетата": Посланието на тазгодишната Асамблея на мира
ЧСИ предлагат: Да се въведе доброволно извънсъдебно събиране на вземания
Димитър Манолов: Единственото, на което държавните служители имат право, е безплатно погребение
Ботев Пловдив удари участник в Лигата на Конференциите
Как ще играе на Уимбълдън? Зверев киха от алергия към... трева
Треньорът на Ботев: Не беше важно да победим Левски
Германия ще се вдигне и ще бие шута на Парагвай
Веласкес посочи слабите места в Левски и защо е с "вързани ръце"
Левски се спаси от загуба в последната секунда
Таро карта за 28 юни, неделя
Дневен хороскоп за 28 юни, неделя
Тайната на спокойния понеделник започва в неделя: ритуал за щастлива седмица
Задължителни ястия за Петровден
Седмична нумерологична прогноза за 29 юни – 5 юли
5 рецепти за празнична питка за Петровден
Почти 19 години работа за собствен дом: Къде в Европа жилищата са най-недостъпни?
Кои са най-опасните храни на крак през лятото
Стоянович: Храним се по начина, по който мислим - с отпадъци
Рекордните жеги в Европа водят до ръст на животозастрашаващите спешни случаи
Калфин: Бюджетът не носи изненади, плащаме цената на години безотговорно управление
Защо аутсайдерите на Световното първенство се справят толкова добре
Rocket Lab изстреля десетия сателит на Synspective
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
НАСА: Тюркоазени нюанси в Черно море
Телескопът „Евклид“ на ЕКА засне най-детайлния образ на ядрото на Млечния път