Трима мъже са задържани за трафик на момичета и предоставянето им за развратни действия в Свиленград, съобщиха от полицията в Хасково.
Според разследващите бар в Свиленград се е използвал за място, където проституиращи момичета се “вземат” от клиенти, предимно турски и гръцки граждани, и се отчита “заработеното” от тях.
Тримата задържани мъже са 24-годишен от Свиленград, 30-годишен от Созопол и 36-годишен бургазлия. За тях има данни, че упражняват контрол над проституиращите момичета и прибират заработените от тях пари.
Установени са и 5 пълнолетни момичета от различни градове на страната, които се водят на трудови договори като сервитьорки и танцьорки, за да се избегнат проблемите с контролните органи.
Полицаите са проверили и свиленградски хотел, където в една от стаите е открита 19-годишна ямболийка с гръцки гражданин. Момичето било едно от проституиращите от бара.
Познатите на органите на реда мъже са задържани за 72 часа.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.