IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Хванаха двама мъже, подготвяли въоръжен грабеж в София

Полицията иззела газови пистолети, ръкавици, маска

Снимка: Reuters, архив

Снимка: Reuters, архив

Полицията в София задържа двама мъже, подготвяли въоръжен грабеж, съобщиха от МВР.

На 29 януари, около 22.30 часа, автопатрул на Първо РУ обхождал маршрута си. На кръстовището на улиците "Любен Каравелов" и "Граф Игнатиев", пред денонощен магазин за алкохол и цигари, униформените забелязали мъж, облечен с черни дрехи, шапка и качулка, да обикаля около магазина.

Съмнителното му поведение се потвърдило от опита на мъжа да се укрие във входа на близка кооперация. След като намерението му било осуетено от заключената врата, той забързал по улицата, но скоро бил застигнат от униформените.

В хода на предприетата проверка полицаите изяснили самоличността му - 20-годишен от Златоград, мъжът бил облечен с два ката дрехи, а шапката му била маска с прорези за очите, навита до челото.

У него намерили и иззели газов пистолет. По време на проверката той говорел по телефона с хендсфри устройство и това насочило вниманието на полицаите към спрял наблизо лек автомобил "Рено Туинго".

Виждайки ситуацията, шофьорът – 22-годишен от София, опитал да потегли с колата, но бил спрян от униформените. При последвалото претърсване в реното те намерили укрит под седалката още един газов пистолет и 6 чифта ръкавици.

Двамата мъже били задържани в Първо РУ с полицейска мярка до 24 часа, а по случая – образувано досъдебно производство.

След доклад на събраните материали в Софийската районна прокуратура, на мъжа от Златоград е повдигнато обвинение за престъпление по НК и му е наложена мярка за неотклонение "подписка". Шофьорът е разпитан пред съдия в качеството си на свидетел и освободен.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Крими
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата