IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Стрес на изборите в Бургас: Защо химикалките са черни?

Ако падне напрежението в мрежата, машините не давали пълна разписка

Избирателната активност в Бургаска област към 11:00 ч. е близо 11%. Към момента са спрени четири машини - в Малко Търново, Айтос, Бургас и Поморие.

В секция в кв. Сарафово машината сутринта е дала дефект и въпреки намесата на техник се е наложило да се премине към гласуване изцяло на хартия.

"Сутринта имахме три проблема с машината. Съответно сме попълнили протокол за тях. Техник дойде и оправи машината. След това два-три часа тя работи добре, но после отново даде същия проблем. Изпратили сме протокол до РИК, но оттам не дадоха разрешение да се спре машината, тъй като има проблем. Така се стигна до сегашната ситуация - в момента гласуваме само с хартиени бюлетини", разказа председателят на СИК в кв. Сарафово Милан Иванов.

"С машина или без машина, важното е да няма купен вот", заяви гласоподавател.

"Странно е поведението на машините. Има проблем с електричеството - ако падне напрежението в мрежата, машините не издават пълна разписка. Отстраняват се проблемите. Имахме и куриозен сигнал във връзка с това, че в една от общините се гласува с черна химикалка. Разбира се, това предизвика паника у нас и във всички други институции, които са свързани с организацията на изборите. Оказа се, че действително химикалките са черни, но само външно. Иначе пишат със син цвят, както трябва", каза председателят на РИК - Бургас Фани Семерджиева.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Избори 2026
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата