Министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията Данаил Папазов каза, че ще бъдат предприети много бързи действия, така че ако има нов валеж, да има откъде да се оттича водата, съобщи правителствената информационна служба.
Ситуацията е много тежка. Има натрупани коли по улицата и къщи, които са почти разрушени, заяви Папазов, който сe намира в най-тежко пострадалото място във Варна."Пуснахме локално осветление", каза министърът и добави, че на място е и командващият военноморските сили.
"Ще предприемем много бързи действия, за да отпушим този бент, който се е получил, така че ако има нов валеж, да има откъде да се оттича водата", обясни Папазов и подчерта, че спасителните екипи работят внимателно.
Министърът на здравеопазването Таня Андреева изтъкна, че екипът на здравното министерство е в непрекъсната връзка с екипите на центъра за спешна медицинска помощ във Варна, с болница "Св. Марина".
Андреева добави, че има готовност и за допълнителни екипи от други градове.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.